Затвердити Концепцію "Впровадження системи електронного голосування в Україні" запропонував законопроектом № 8656 народний депутат Олег Тищенко (БЮТ).
Характеризуючи існуючу, традиційну виборчу систему України як занадто витратну, вимагаючу участі великої кількості людей в підготовці і організації виборів і великої кількості часу, можливість, що містить спотворення інформації, що входить, для підрахунку голосів, автор проекту пропонує впровадити новітні технології голосування, що застосовуються в Європі вже багато років.
Система електронного голосування виключає необхідність закріплення виборця за певною виборчою дільницею дає можливість проголосувати усім бажаючим незалежно від того, де вони знаходяться, у тому числі і тим, хто не може самостійно пересуватися. Вона дає можливість виборцеві міняти свій вибір, голосуючи кілька разів, при цьому зараховуватиметься останній варіант його волевиявлення, що виключає фальсифікації шляхом застосування "каруселі".
Відповідно до Концепції система електронного голосування повинна будуватися по принципах, визначених Венеціанською комісією (European Commission for Democracy through Law), яка не одного разу висловлювалася по проблемах віддаленого голосування (голосування поштою, електронного). Електронне голосування може використовуватися лише за умови безпеки (захищеності) системи (що виключає заплановану атаку) і надійності. Система голосування має бути прозороютобто давати можливість перевірки голосування, виборці повинні мати можливість отримати підтвердження свого вибору і виправити допущені помилки. Не повинен порушуватися принцип таємниці голосування. Для полегшення підрахунку голосів повинна передбачатися процедура роздруку голосів в спеціальні бюлетені і зберігання їх в контейнерах.
У основних технологічних вимогах до системи електронного голосування, висунених Концепцією, - максимальне використання готівкового в Україні електронного комунікаційного устаткування, що дозволить виборцям голосувати за допомогою мобільних телефонів, ноутбуків, комп'ютерів, телевізорів.