Зміни у сфері освіти запланувала законопроектом № 8622 народний депутат з фракції КПУ Катерина Самойлик.
Загальна середня освіта, відповідно до проекту, є процесом придбання життєво важливих компетенційа не тільки знань, як це вказано в законодавстві на цей момент.
Вона запропонувала доповнити вказані в законі форми навчання індивідуальною і дистанційною формами; відбір підручників робити на конкурсній основі; реорганізацію і ліквідацію діючих шкіл, дошкільних і позашкільних закладів проводити тільки за згодою органу місцевого самоврядування; засоби, отримані від реалізації ліквідованих учбових закладів, використовувати тільки на потреби освіти.
Проектом передбачено надання логопедичної допомоги в системі освіти, і віднесення учителів-логопедів до педагогічних працівників; обов'язкова підготовка дітей до школи в дошкільних учбових закладах, забезпечувана державою.
Школи 1 міри в сільській місцевості за проектом створюються незалежно від кількості учнів, "але не менше 3 учнів в кожному класі".
У загальноосвітніх школах можуть створюватися класи для організації навчання дітей з особливими освітніми потребами; у школах і дошкільних учбових закладах - спеціальні і инклюзивные класи (групи). При вивченні окремих предметів класи можуть розділятися на групи.
Згідно з проектом, до учасників виховного процесу віднесені бібліотекарі, психологи, педагоги-організатори. Учителям за завідування кабінетами інформатики, спортзалами, басейнами і спортмайданчиками передбачаються надбавки