Наказом МВС від 5 листопада 2010 роки № 543 затверджений Порядок отримання органами і підрозділами внутрішніх справ добродійних внесків, грантів і подарунків від фізичних і юридичних осіб.
Порядок встановлює вимоги до отримання, використання і обліку добродійних (добровільних) внесківпожертвувань, грантів і подарунків від вказаних осіб (резидентів і нерезидентів).
Добродійна допомога може надаватися у вигляді товарів, робіт, послугпризначених для використання органами МВС у своїй діяльності по напрямах, передбачених ст. 4 Закону "Про добродійність і добродійні організації" (у цій статті вказані напрями добродійної допомоги, наприклад, сприяння виконанню різного роду програм, спрямованих на поліпшення соціально-економічного положення).
Крім того, така допомога може надаватися у виді грошових коштів для фінансування органів МВС по напрямах витрат, визначених особами, що надають допомогу. Якщо ж напрям використання не визначений, то засоби повинні спрямовуватися на задоволення першочергових потреб, пов'язаних з діяльністю відповідного органу або підрозділу.
При цьому добродійні внески не можуть замінювати плату за платні послуги, що надаються органами МВС.
Після отримання пропозиції про надання добродійної допомоги органи МВС зобов'язані:
- погоджувати правомірність її отримання з підрозділами внутрішньої безпеки;
- повідомити благодійника про намір прийняти допомогу;
- внести зміни в спеціальний кошторис по напрямах витрат.
Уся добродійна допомога, що поступає в органи МВС, підлягає бухгалтерському облікузгідно з цим Порядком.
Відмітимо, що цей документ був ухвалений у виконання ряду чинних нормативно-правових актів, у тому числі постанови КМУ від 17 серпня 1998 року № 1295регулюючого порядок розподілу і контролю за цільовим розподілом добродійної допомоги, а також постанови КМУ від 4 серпня 2000 роки № 1222отримання добродійної допомоги, що регламентує порядок, бюджетними організаціями.