Як випливає з листи ДПАУ від 22.04.2011 № 7680/6/16-1515-20 платник податків має право на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, тільки за умови, що загальна сума товарів/послуг, що придбавалися по них, не перевищує 200 гривен за день (без ПДВ). Якщо платник податків отримав касовий чек на суму, що перевищує 200 гривен, то він не може включити до складу податкового кредиту ні усю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частина.
Річ у тому, що згідно п. 201.11 НК основою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладноїявляються, зокрема, касові чеки, що містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з вказівкою фіскального номера і податкового номера постачальника) Але, при цьому, з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривен за день (без урахування ПДВ). При використанні РРО такий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням ПДВ, і суму ПДВ, сплачену у складі загальної суми.
Таким чином, при купівлі декількох товарів/послуг, через видачу чека слід оформляти тільки ту їх частину, вартість яких не перевищує 200 гривен. Якщо ж ліміт в 200 гривен за день перевищений, то необхідно або вимагати від продавця видачі підписаним і скріпленим друком податкової накладноїабо забути про можливість включення сум ПДВ, сплачених при придбанні таких товарів/послуг до складу податкового кредиту.
_________________________________
Детальніше про усі новини у сфері оподаткування і взаємини з Державною податковою службою читайте в популярних щотижневих електронних виданнях "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН" і "Дебет-кредит" у системах ЛІГА :ЗАКОН. Не упустите можливість підключитися до систем ЛІГА :ЗАКОН по ексклюзивних акційним умовам і отримати подарунок.