Президент підписав Закон "Про волонтерську діяльність". Він набуде чинності з дня, що йде за днем публікації.
Під волонтерською діяльністю розуміється добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, здійснювана волонтерами і волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерська допомога виявляється у формі робіт і послуг, що надаються волонтерами і волонтерськими організаціями. Волонтерська діяльність являється формою добродійності.
Законом визначені напрями волонтерської діяльності. Серед них, зокрема:
- підтримка малозабезпечених, безробітних, багатодітних, бездомних, безпритульних осіб, і осіб, що потребують соціальної реабілітації;
- здійснення догляду за хворими, інвалідами, самотніми, людьми літнього віку і іншими особами, що потребують підтримки і допомоги.
- надання допомоги особам, постраждалим від стихійного лиха, різного роду катастроф, соціальних конфліктів, нещасних випадків; жертвам злочинів, біженцям і інші напрями.
Крім того, Закон визначає правовий статус волонтераволонтерської організації, їх права і обов'язку, принципи волонтерської діяльності, учасників цієї діяльності, види, принципи і напрями її здійснення, джерела фінансування.
Слід зазначити, що в Україні отримав досить широке поширення волонтерський рух як форма добродійності. Проте до сьогоднішнього часу законодавча база для регулювання правовідносин в цій сфері була відсутня. Ухвалення спеціального Закону "Про волонтерську діяльність" покликане врегулювати вказані правовідносини на законодавчому рівні.