Народний депутат України Лілія Григорович (НУНС) представила на розгляд парламенту проект Закону про соціальну відповідальність великого бізнесу перед суспільством (законопроект № 8436) і супутній йому законопроект № 8437 про внесення змін до Податковий кодекс.
Автор запропонувала обкласти НДФЛ надприбутки окремих фізосіб. Надприбутком відповідно до згаданих законопроектів визнається "чистий" щорічний дохід в розмірі 20 мільйонів гривен.
Володарі такого доходу - фізичні особи, як працюючі, так і не працюючі, як на підприємствах (у ФЛ-підприємців) вітчизняних, так і іноземних, як резиденти, так і нерезиденти, одержуючі прибутки, дивіденди і нагороду джерелом походження з України, - повинні за проектом сплатити до держбюджету (окрім інших податків, що вважаються), залежно від розміру доходу, наступні суми:
- якщо розмір доходу не перевищує 20 млн. - 1% цього доходу;
- якщо розмір складає від 20,5 млн. гривен до 25 млн. гривен - 1,5% цього доходу;
- якщо розмір складає від 25 млн. гривен до 30 млн. гривен - 2% цього доходу;
- якщо розмір складає більше 30 млн. гривен - 2,5% цього доходу.
Податок на надприбуток зобов'язані платити фізособи, що отримали дохід, а також "пов' язані особини" - особи, контролюючі ці засоби, що мають право розпоряджатися ними, співвласники засобів і члени сім'ї (чоловік, дружина, діти, батьки, мачуха, вітчим).
Метою податку на надприбутки фізичних осіб названа соціальна справедливість. Увесь податок повинен згідно з проектом витрачатися з бюджету виключно на надання допомоги на материнство, дитинство, потреби молоді і на пенсійне забезпечення.
Як відповідальність за несплату податку в КоАП пропонується штраф в розмірі 5% від суми чистого надприбутку.