Підробка національної валюти втрачає привабливість, cообщили в Нацбанку. У 2010 році на 1 млн шт. гривневих банкнотів доводилися 5 підробних, тоді як в 2009 році цей показник складав 5,5 шт. Це в 11 разів менше, ніж в Європейському союзі.
Оборот фальшивих купюр стримує існування відповідальності за операції з підробними валютами. Так, згідно ст. 199 Карного кодексуне лише виготовлення, збереження, придбання і перевезення, але і збут підробної національної валюти карається позбавленням волі на термін від трьох до семи років.
Проте, експерти зв'язують зменшення підробок не із страхом фальшивомонетників піддатися суворому покаранню, а з економічною невигідністю їх виготовлення. У Україні витрати на матеріали і техніку високі, виготовлення банкнота обходиться дорожче, ніж її реальна вартість.
Більше половини вилучених з обороту підробних банкнотів гривни в 2009 - 2010 роках доводилася на купюри номіналом 200 грн. старого зразка 2001 року випуску. Але далеко не усі підробні банкноти виходить виявититому вони залишаються в ужитку і не псують статистику НБУ.