Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яким буде новий Закон про вибори у Верховну Раду

13 квітня 2011, 12:55
1237
0
Реклама

Відповідно до Концептуальними позиціями для підготовки проекту Закону України "Про вибори народних депутатів України"розробленими виконавчою владою, текст яких має в розпорядженні ЛІГА :ЗАКОНпарламентарі вибиратимуться по змішаною (пропорційно-мажоритарною) системі.

Половина місць в парламенті (225) дістанеться кандидатам, включеним в списки партійякщо ці партії здолають 5% бар'єр (по діючому Закону про вибори депутатів ВР бар'єр складає усього 3%). Друга половина (ті ж 225 місць) - кандидатам в депутати, що набрали більшість голосів виборців в одномандатних виборчих округах. Участь партій не обмежуватиметься часом їх реєстрації - участь можуть взяти усі охочі.

Список кандидатів від партії буде, як і зараз, формуватися партійним з'їздом, для кандидатів-одномандатників буде передбачена можливість самовыдвижения. Отже спробувати стати депутатом зможе майже кожен. Розмір грошової застави для такого кандидата планують розміром в 12 мінімальних зарплат (зараз це 11520 грн., до кінця роки буде - 12048 грн., а скільки складе в 2012 році - доки питання, яке дозволиться прийняттям Держбюджету-2012). Запорука, якщо кандидата не оберуть, відійде в казну.

Передвиборну агітацію кандидатів більше не фінансуватимуть з держбюджету, проте планують залишити соціальну рекламу. Отже розраховувати самовыдвиженцам треба тільки на власні засоби, а іншим - на засоби партій.

Плануються обмеження в проведенні передвиборної агітації для журналістів, промовців одночасно і кандидатами на виборах. Зокрема, ним заборонять вести власні інформаційні телепрограми під час виборчої компанії.

Політичну рекламу в новому Законі про вибори в Раду пропонують визначити як "розміщення і поширення матеріалів агітації за допомогою рекламних засобів". Реклама друкарських видань і товарів (послуг) з використанням прізвищ кандидатів, назв і символіки партій вважатиметься політичною.

На відміну від чинного законодавства, в обох видах виборчих бюлетенів (для голосування за партії і для голосування за окремих кандидатів) не буде так званою графи "проти усіх"яка офіційно звучить таким чином: "Не підтримую жодного кандидата" чи "Не підтримую кандидатів у народні депутати України від жодної політичної партії".

Міняється підхід до формування територіальних округів і ділянок - вони повинні створюватися як постійніне під чергові вибори і не під час виборчого процесу. У лікарнях і установах виконання покарань можна буде створювати декілька спеціальних виборчих дільниць.

Вимоги до членів виборчих комісій хочуть залишити ті ж, зберігають і "пільги" у формуванні окружних і дільничних виборчкомів, наявні у парламентських партій. Не можна буде відкликати назад члена комісіїприпинивши тим самим достроково його повноваження

Рішення виборчих комісій прийматимуться більшістю голосів від числа присутніх, бути присутнім повинно більше половини від складу, щоб комісія була правомочною і могла приймати рішення.

Усіх офіційних спостерігачів зрівняють в правахспостерігачі від громадських організацій отримають статус суб'єктів виборчого процесу (зараз його мають тільки спостерігачі від партій і блоків).

Бюлетені друкуватимуться кількістю на 0,5% більше кількості виборців.

Голосування відповідно до Концепції проходитиме з 8 до 20 годин. Порядок голосування виборців, тимчасово не здатних самостійно пересуватися, залишать колишнім - потрібна буде їх заява і рішення дільничної виборчої комісії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини