Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГКЦБФР представила проект системи депозитарного обліку ЦБ

11 квітня 2011, 09:56
587
0
Реклама

Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку (ГКЦБФР) оприлюднила на своєму веб-сайті для обговорення законопроект про систему депозитарного обліку цінних паперів.

Закон встановлює порядок реєстрації і підтвердження прав на емісійні цінні папери і прав по них в системі депозитарного обліку цінних паперів, а також порядок проведення розрахунків по угодах відносно цінних паперів і похідних (деривативов).

Згідно із законом в Україні можуть здійснюватися наступні види депозитарної діяльності: депозитарна діяльність Центрального депозитарію, депозитарна діяльність депозитарної установи, діяльність по зберіганню активів інститутів спільного інвестування, діяльність по зберіганню активів пенсійних фондів.

Система депозитарного обліку є сукупність записів про емісійні цінні папери на рахунках в цінних паперахпро емітенти, власників іменних цінних паперів, уповноважених ними особах, управителях, заставодержателях. Ці записи містять інформацію, що дозволяє ідентифікувати цінні папери і перерахованих осіб, наділених правами відносно цінних паперів.

Інформація з системи депозитарного обліку є комерційною таємницеюохороняється законом і розголошуванню не підлягає.

Рахунки в цінних паперах відкриваються власникові цінних паперів або нотаріусові, на депозит якого внесені цінні папери.

Центральним депозитарієм здійснюється облік цінних паперів і прав по них відносно кожного випуску цінних паперів на підставі депонування глобального сертифікату (чи тимчасового глобального сертифікату) емітентом.

Депозитарними установами облік прав на цінні папери і обмежень прав на цінні папери, а також прав по цінних паперах здійснюється в системі депозитарного обліку в кількісному вираженні без вказівки індивідуальних ознак цінних паперів і на підставі інформації об облік таких паперів, наявною у Центрального депозитарію.

Центральний депозитарій за проектом в Україні може існувати тільки один. Він забезпечує формування і функціонування системи депозитарного обліку і є юридичною особою, що створюється у формі акціонерного товариства. Акціонерами Центрального депозитарію можуть виступати депозитарна установа, фондова біржа і Національний банк України.

Мінімальні тарифи на оплату послуг Центрального депозитарію встановлює КМУ.

Депозитарною установою може бути юридична особа, що створюється як у формі АТ, так і у формі ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю)що отримало ліцензію на депозитарну діяльність.

Документообіг між професійними учасниками депозитарної системи (у частині депозитарної діяльності) здійснюється виключно з використанням електронного документообігу і електронному цифровому підпису.

Підтвердженням прав на цінні папери і прав по цінних паперах (на певний термін), існуючих в електронній формі, являється виписка з рахунку в цінних паперахвидавана депозитарною установою.

Державне регулювання в депозитарній системі здійснює ГКЦБФР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини