Міністерство соціальної політики розробило і оприлюднило на своєму офіційному сайті законопроектщо посилює відповідальність за порушення законодавства про працю.
Проектом пропонується нова редакція ст. 172 УК і встановлюється карна відповідальність за неоформлення трудових стосунків у випадку фактичного допуску працівника до роботи.
Працедавця, що не оформив працівника офіційно, за проектом чекає покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (від 3400 до 8500 гривен) або виправних робіт на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років (підприємцям, зрозуміло, в таких випадках заборонять займатися підприємництвом).
Таке саме покарання в карному порядку відповідно до проекту загрожує і за незаконне звільнення працівника, і за інші грубі порушення законодавство про працю.
Минсоцполитики має намір ввести також карну відповідальність за нарахування зарплати в розмірі нижче встановленого законодавством розміру мінімальної зарплати (за місяць - 960 грн., за годину - 5,77 грн.) Зараз в карному порядку карається тільки умисна невиплата зарплати як такої взагалі.
Збільшується законопроектом покарання у вигляді штрафу за ухилення від сплати податків, зборів і обов'язкових платежів. У тому числі єдиного соціального внеску.
Збільшуються і адміністративні штрафи за порушення трудового законодавства. Приміром, за порушення термінів виплати пенсій, стипендій, зарплатвиплату їх не у повному об'ємі проект передбачає штрафи для посадовців від 50 до 250 неоподатковуваних мінімумів (від 850 до 4250 гривен). Діючі норми у такому разі передбачаю від 30 до 100 мінімумів (від 510 до 1700 гривен).
Змінами в КоАП Минсоцполитики збирається встановити відповідальність не лише посадовців, але і рядових працівників підприємств і фірм за невиконання вимог представників контролюючих органів.
Працівників, пояснень чиновникам, що відмовилися від наданнящо завітало з перевіркою до господарюючого суб'єкта, державний орган, покликаний стежити за дотриманням прав цих працівників, пропонує карати штрафом від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (від 170 до 340 гривен).