Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набувають чинності зміни до Методики формування резервів по страхуванню життя

31 березня 2011, 13:02
590
0
Реклама

1 квітня 2011 року набуває чинності розпорядження Госфинуслуг від 1 березня 2011 року № 110яким затверджені Зміни до Методиці формування резервів по страхуванню життя.

Частина нововведень торкається змін в податковому законодавствіпов'язаних з початком дії Податкового кодексу. Так, для приведення Методики у відповідність з НК змінені визначення договору довгострокового страхування життя і договору пенсійного страхування у рамках недержавного пенсійного забезпечення.

Документом передбачено, що страховик зобов'язаний окремо розраховувати суму страхових резервів по вищезгаданих договорах і суму страхових резервів по інших договорах страхування життя.

Статтею 156 НК передбачені особливості оподаткування прибутку страховика. Зокрема, підпунктом 156.3 цієї статті НК передбачений окремий облік прибутків і витрат, пов'язаних з отриманням прибутку, звільненого від оподаткування або підлягаючого оподаткуванню по пониженій ставці. Статті 151 НК встановлена нульова ставка оподаткування прибутку при страхуванні життя.

В той же час зміни до Методики містять норми, що стосуються врегулювання питань, що виникають в практиці страхової діяльності.

Наприклад, з'явилося поняття "нетто-премія"під якою розуміється розрахункова величина по кожному ризику, виходячи з вірогідності настання страхового випадку по цьому ризику і очікуваної величини страхової виплати. Змінами передбачені деякі нюанси розрахунку резерву по нетто-преміях.

Крім того, зміни торкаються порядку розподілу бонусів, а саме - включення в резерв бонусів суми бонусів, які мають бути розподілені між страховиками, якщо вони ще не повідомлені про їх отримання.

Відмітимо, що Методика формування резервів по страхуванню життя - це нормативний акт, що встановлює основні принципи оцінки вартості грошових зобов'язань страховика по договорах страхування життя. Затверджені зміни, в цілому, спрямовані на приведення норм Методики у відповідність чинному законодавству, а також на удосконалення її норм.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини