Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд хоче зробити відкриття бізнесу доступнішим

28 березня 2011, 10:57
981
2
Реклама

Законопроектом № 8294 Кабінет Міністрів заявив про намір спростити процедуру "започаткування підприємництва" юридичними і фізичними особами.

Проектом запропоновано зобов'язання по формуванню статутного капіталу ТОВ, командитного суспільства, державного комерційного підприємства розстрочити на рік (з моменту державної реєстрації). По діючих нормах до моменту реєстрації такий капітал має бути сформований або повністю, або в певній частині (залежно від виду підприємства або хозобщества).

КМУ хоче прибрати із законів положення про те, що розмір статутного капіталу ТОВ і державного комерційного підприємства встановлюється законом.

Посилані реєстраторові заяви про реєстрацію юрособ і фізосіб-підприємців не потрібно буде завіряти нотаріально, як і підпис особи, уповноваженого діяти від імені юрособи. Не знадобиться нотаріальне завірення підписів засновників на засновницьких документах і нотаріальне посвідчення засновницького договору.

Разом з нотаріально завіреними запропоновано подавати також (в цілях реєстрації) просто копії рішення засновників або уповноваженого органу про створення юридичної особи; документів, необхідних для реєстрації зміни складу учасників юрособи, зміни керівника або членів органів управління юрособи, зміни обмежень по представництву юрособи, зміни в засновницьких документах; підписи членів ліквідаційної комісії на ліквідаційному балансі.

Згідно з проектом, в реєстраційних справах фізичних і юридичних осіб не зберігатимуться копії виписок з Єдиного державного реєстру (які, відповідно, не потрібно буде і надавати для реєстрації).

Сплату реєстраційного збору за проведення держреєстрації можна буде підтвердити не лише копіями квитанцій і платіжними дорученнями з відмітками банку, але і екземпляром електронного розрахункового документу (у органах держреєстрації планують встановити платіжні термінали).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини