Наказом ДПАУ від 28 лютого 2011 року № 112 затверджений Порядок обліку покупців, що отримали гарантійну заміну товарів або послуги з гарантійного ремонту (обслуговуванню), який повинен набути чинності 1 квітня.
Одночасно зі вступом в дію цього документу, втратить силу Порядок обліку бракованих товарів, повернених покупцями при здійсненні гарантійних замін товарів, а також обліку покупців, що отримали таку заміну або послуги з ремонту (обслуговуванню)діючий нині.
Порівнюючи обидва Порядки, слід зазначити, що положення, що стосуються обліку покупців, що отримали гарантійну заміну товарів або послуги з гарантійного ремонту (обслуговуванню) принципово не змінилисяв той же час, в новому Порядку відсутні загальні стани діючого Порядку, а також норми про повернення бракованого товару (відмови від неякісних послуг).
Відсутні в новому Порядку норми були повторенням і конкретизацією положень Закону "Про захист прав споживачів"тому, судячи з усього, особливої необхідності їх включення в новий Порядок ДПС не побачила. Крім того, зважаючи на відсутність в НК вимоги про облік бракованих товарів, Порядок торкається тільки обліку покупців. Втім, варто відмітити, що процедура заповнення Книги обліку практично не змінилася.
Відмітимо, що новий порядок розроблений у виконання положень про облік витрат подвійного значення при визначенні об'єкту оподаткування прибутку підприємств (підпункт 140.1.4 п. 140.1 ст. 140 НК). До витрат подвійного значення відносяться витрати по гарантійному ремонту і гарантійній заміні товару або послуги, і вони повинні враховуватися при визначенні об'єкту оподаткування.
Згідно з нормами того, що втратило силу Закону "Про оподаткування підприємств" ці витрати також вважалися витратами подвійного значення і включалися у валові витрати.
Іншими словами порядок податкового обліку цих витрат теж не змінився.