Геннадій Москальнародний депутат з парламентської фракції НУНС, представив до розгляду Ради законопроект № 8283 про Державну службу з питань декларування.
Держслужба, згідно з проектом, є спеціально уповноваженим державою органом, покликаним контролювати подачу чиновниками декларацій про прибутки і витрати. Сам проект містить не лише визначення правового статусу Служби, її повноважень, прав і обов'язків, але і регламентує порядок представлення і змісту декларацій.
Декларацію за проектом повинні подавати усі вищі чиновники (Президент, члени КМУ, депутати Верховної Ради і так далі), чиновники місцевої влади, у тому числі сільські, селищні і міські голови, усі держслужбовці, судді, прокурори, посадовці Збройних сил, рядовий і начальницький склад органів внутрішніх справ, керівники державних підприємств і посадовці юрособ публічного права і взагалі усі посадовці і службовці будь-яких органів державної влади, навіть якщо вони не є держслужбовцями.
Декларації подаються щорічно під час служби і ще 2 року після її завершення.
Декларувати відносно себе і близьких осібможливо, має відбутися нерухомість і рухоме майно (рухоме - вартістю 10 місячних прожиткових мінімумів для працездатного і дорожче, тобто дорожче 9410 гривен), що перебуває в власності, володінні або користуванні. При цьому вказувати необхідно буде не лише вид, характеристику і вартість, але і дату придбання майна.
Декларуванню підлягають усі корпоративні права (цінні папери, частина в статутному капіталі і так далі) з вказівкою найменування суб'єкта господарювання (підприємства, хозобщества)об'єкти інтелектуальної власності, подарунки і пожертвування вартістю більше 25% мінімальної зарплати (більше 235,5 грн.). А подарунки і пожертвування вартістю більше половини мінімальної зарплати (більше 470,5 грн.) приймати зовсім заборонено.
Декларуванню підлягають вклади у банках і небанківських фінустановах, фінансові зобов'язанняу тому числі отримані кредити і позики, усі угоди, на підставі яких виникає або припиняється право власності, володіння або користування рухомим (дорожче 9410 гривен) або нерухомим майном.
Держслужба з питань декларування наділяється правом отримувати інформацію від органів дізнання, слідства і оперативно-розшукових органів, отримувати письмові пояснення від посадовців і службовців, пропонованими змінами в КПК вона віднесена до органів дізнання.
Окрім цього, проектом вводиться карна відповідальність за порушення вимог декларування прибутків і витрат "публічними службовцями"посадовцями держслужби, а також за втручання в діяльність держслужби.