Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Янукович і інші пропонують експеримент з податковими пільгами у сфері інформатизації

24 березня 2011, 09:00
1450
4
Реклама

Група народних депутатів, в яку входять представники усіх парламентських фракцій (серед них - син Президента, В. В. Янукович), подала до парламенту законопроекти № 8267 і № 8268 про проведення в Україні експерименту "по створенню сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції".

У експерименті, згідно з проектом, можуть брати участь юридичні особи - члени саморегулируемой організації індустрії програмної продукції. Вони також повинні відповідати наступним вимогам: здійснювати діяльність у сфері інформатизації (розробка програмного забезпечення, консультування з питань створення програмного забезпечення, створення веб-сторінок, обробка даних, діяльність, пов'язана з банками даних).

Якщо юрособа працювало в попередні податкові періоди (не знову створене)то частина його доходу від діяльності у сфері інформатизації повинна складати не менше 60%, а частина витрат на оплату що надаються йому фізособами-підприємцями робіт і послуг або витрат на зарплату найнятих робітників повинна складати не менше 50% від об'ємів "валового доходу" за попередній період.

Перелік учасників експерименту затверджуватиметься КМУ за уявленням саморегулируемой організації. Експеримент проводиться до 1 січня 2016 року.

Учасникам він обіцяє податкові пільги. Податок на прибуток для учасників проектів встановлюється в 8% від бази оподаткування по НК. Не оподатковується на прибуток та її частина, яка перераховується на рахунки внз, що готують фахівців у сфері інформатизації або до фонду розвитку освіти і науки (створюваний саморегулируемой організацією). Відрахування до фонду за проектом добровільні.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для учасників експерименту передбачається проектом у розмірі 36,76% від суми, рівної 2 мінімальним зарплатам (встановленим на день нарахування внеску), помноженим на кількість найнятих робітників з урахуванням відпрацьованих ними днів в звітному періоді.

Зменшуються податки, що підлягають утриманню з прибутків найнятих робітників юрособ-учасників експерименту. НДФЛ складатиме 1% від бази оподаткування в 2011 році, 2% - в 2012 році, 3% - в 2013 році, 4% - в 2014 році і 5% - в 2015 році. Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для найнятих робітників складе 3,6 % від суми, рівної 2 мінімальним зарплатам (на день нарахування внеску) з урахуванням кількості відпрацьованих днів.

У чому конкретно полягатиме сам експеримент, законопроект говорить досить туманно. Основні заходи експерименту у тексті документу викладені у вигляді цілей. А такими цілями названо удосконалення системи управління у сфері індустрії програмної продукції, визначення функцій, якими може бути наділена саморегулируемая організація, аналіз причин підготовки неякісних кадрів для потреб індустрії, впровадження нових стандартів освіти, адаптація і впровадження міжнародних стандартів управління якістю розробки програмної продукції (ISO, CMMI), створення ефективного механізму взаємодії юрособ з науковими і освітніми закладами.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини