Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати запропонували жюрі присяжних в апеляційних і Вищому спеціалізованому судах

21 березня 2011, 09:40
776
1
Реклама

Народні депутати України Геннадій Москаль (НУНС) і Сергій Власенко (БЮТ) представили у Верховній Раді законопроект № 8253 і законопроект № 8254 про суд присяжних і про зміни в діючий КПК у зв'язку з введенням суду присяжних.

За проектом присяжні повинні будуть виносити вердикт у апеляційних судах загальної юрисдикції (малим жюрі з 12 чоловік) і Вищому спеціалізованому суді України по розгляду цивільних і карних справ (великим жюрі з 24 чоловік). Після цього суд ухвалюватиме ще і вирок.

Згідно з проектом вердикт може бути виправдувальним або звинувачувальним. Виправдувальним він вважається у тому випадку, якщо на наступні питання негативно дадуть відповідь не менше 6 присяжних малого жюрі і не менше 12 присяжних великого жюрі : чи "доведено, що мало місце діяння, яке ставиться підсудному"?, чи "доведено здійснення підсудним інкримінованого діяння"?, чи "винен підсудний в здійсненні інкримінованого діяння"?.

Це не усе питання, відносно яких жюрі присяжних доведеться приходити до згоди в дорадчій кімнаті без присутності сторонніх і під керівництвом старшини присяжних. Якщо до єдиної думки жюрі не прийде, кожне з питань ставитиметься на голосування окремо.

Автори пропонують не вважати звинувачувальний вердикт перешкодою для постанови виправдувального вирокуякщо суд визнає, що в діях підсудного відсутній склад злочину.

Присяжні, згідно з положеннями проекту, обиратимуться громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування, окрім першого їх складу, який буде вибраний Державною судовою адміністрацією шляхом випадкового вибору з Державного реєстру виборців за допомогою спеціальної автоматизованої комп'ютерної програми в прямому ефірі першого національного телеканалу.

В присяжні зможуть бути вибрані тільки громадяни України від 35 до 65 років (на момент обрання), що проживають в Україні останні 5 років, такі, що володіють державною мовою, роботи, що мають місце, або постійний заробіток. Не зможуть обиратися для винесення вердиктів у кримінальних справах представники влади, держслужбовці, посадовці юридичних осіб публічного права, судимі за умисні злочини (з непогашеною і незнятою судимістю), визнані судом неосудними або обмежено осудними, мають хронічні психічні захворювання або інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини