ГКЦБФР роз'яснила деякі питання перетворення акціонерних товариств в командитні суспільства. Ці роз'яснення затверджені рішенням Комісії від 15 березня 2011 року № 249.
Держкомісія наполягає на тому, що при ухваленні рішення про перетворення АТ в командитне суспільство мають бути дотримані права акціонерівякі, виходячи з суті інституту права власності, дорівнюють (см у тому числі ст. 319 ГК).
Оскільки в командитному суспільстві існують два види учасників - повні учасники (суспільства, що відповідають по зобов'язаннях, усім своїм майном) і вкладники, а в АТ - тільки акціонери (які не несуть риски по зобов'язаннях суспільства), то при перетворенні АТ в командитне суспільство кожен акціонер повинен висловити свою волю відносно свого статусу у командитному суспільстві (статусу повного учасника або статусу вкладника).
Таке волевиявлення має бути здійснене у письмовій формі (див. норми статей 205 і 206 ГК).
У своєму роз'ясненні ГКЦБФР аналізує положення ГК, Законів "Про цінні папери і фондовий ринок" і "Про господарські суспільства"регулюючі діяльність хозобществ, а також Порядок відміни реєстрації випусків акцій і анулювання свідчень про реєстрацію випуску акцій у частині визначення розміру статутного капіталу суспільства на дату ухвалення рішення про припинення шляхом реорганізації.