Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПАУ розробила і обговорює форми і порядок розрахунку податків, що сплачуються представництвами нерезидентів

22 лютого 2011, 09:34
833
0
Реклама

Державна податкова адміністрація розробила проект форм і Порядку розрахунку податкових зобов'язань нерезидентів, що здійснюють діяльність на території України через постійні представництва.

Згідно з проектом Порядку з метою оподаткування термін "постійне представництво" (постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента) включає: місце управління, філію, офіс, фабрику; установку для розвідки природних ресурсів, шахту, нафтову або газову свердловину; кар'єр, склад або приміщення для товарів; будівельний майданчик, будівельний або монтажний об'єкт або пов'язану з ним наглядову діяльність, якщо тривалість робіт, пов'язана з таким майданчиком, об'єктом або діяльністю перевищує 6 місяців; надання послуг, у тому числі консультаційних, через співробітників або інший персонал, найнятий для цих цілей, якщо загальна тривалість такої діяльності - більше 6 місяців у будь-якому 12-місячному періоді.

Діяльність резидентів, які мають повноваження діяти від імені нерезидентів, що спричиняє за собою виникнення у нерезидента громадянських прав і обов'язків (приміром, зберігання запасів товарів, що належать нерезиденту, на складі, з якого здійснюється їх постачання від імені резидента) теж підпадатиме під визначення "постійне представництво".

"Постійне представництво" нерезидента оподатковується на прибуток як суб'єкт, діючий окремо від нерезидента. Якщо нерезидент окремо не враховує прибутку від своєї діяльності, що ведеться в Україні через постійне представництво, він визначає суму оподатковуваного доходу на підставі складання окремого балансупогодженого з органом податкової служби по місцю діяльності представництва.

У разі неможливості шляхом прямого підрахунку визначити дохід, отриманий нерезидентом з джерелом походження в Україні (коли витрати представництва понесені як в Україні, так і за її межами, а також якщо нерезидент не може підтвердити дані про загальні об'єми прибутків і витрат від здійснення своєї діяльності в цілому, загальному числі працівників і вартості основних фондів для складання окремого балансу), оподатковуваний дохід визначається податковою службою як "різниця між прибутками і витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7".

Проект містить також визначені міжнародними договорами особливості оподаткування прибутків нерезидента, отриманих через представництво.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини