Міністерство внутрішніх справ розмістило для обговорення на веб-сайті проект Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом і торгівлею піротехнічними засобами.
До піротехнічних засобів (на які документ поширюється) проектом Ліцензійних умов віднесені ракети сигнальні і освітлювальні, фальшфееры, дымопатроны, шашки посадочні, сірники термітні, сірники підривника, петарди залізничні, вогні бенгальські, вогні фейєрверку, люсткугели, вироби піротехнічні побутові і подібні ним предмети, а також піротехнічні вироби технічного і спеціального призначення.
Під піротехнічними виробами розуміються пристрої, призначені для створення необхідного ефекту (освітлювального, іскрового, димового і так далі) з допомогою горіння (вибуху) піротехнічного снаряда. Побутові з них - ті, що призначені для розваги (фейєрверки) і продаються населенню вільно; технічного і спеціального призначення - ті, користування якими вимагає спеціальних знань.
До усіх ліцензіатів пред'являються кваліфікаційні вимоги до персоналу - що відповідають виконуваним роботам освітній і освітньо-кваліфікаційний рівні, підтверджені дипломами державного зразка.
Виробництво піротехнічних засобів на підприємствах усіх форм власності здійснюється за наявності ліцензії МВСяка, у свою чергу, видається після отримання дозволів (актів узгоджень) органів державного пожежного нагляду і Держкомітету по промисловій безпеці, охороні праці і гірському нагляду. Підприємства по виробництву піротехніки повинні знаходитися у зоні обслуговування пожежного депо.
Піротехнічні засоби технічного і спеціального призначення можуть реалізуватися виробниками тільки юридичним особам, що мають дозвіл органів внутрішніх справ на право функціонування піротехнічних майстерень.
Підприємства, що торгують універсальним асортиментом товарів (після отримання дозволу від органів пожежного нагляду), можуть продавати побутові піротехнічні засоби тільки на верхніх поверхах торгових приміщень. На нижніх поверхах можуть поміщатися тільки муляжі. На прилавок піротехнічні засоби можуть виставлятися тільки для передачі покупцеві.
Усі побутові піротехнічні вироби (у тому числі імпортні), що надходять у продаж, повинні супроводжуватися паспортом (формуляром, інструкцією до застосування), що підтверджує відповідність вимогам нормативної документації; сертифікатом відповідності і іншими передбаченими законодавством супровідними документами.