Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Видавці ініціюють зміни в законопроект про заборону добродійності для тютюнових компаній

1 лютого 2011, 14:12
903
1
Реклама

Українська асоціація видавців звернулася до голови ВР В. Литвину з листом, в якому виразила прохання видавців про доопрацювання законопроекту № 5164 (про заборону реклами, спонсорства і стимулювання продажів тютюнових виробів). Видавці виступили проти заборони ведення добродійній діяльності для компаній-виробників тютюнових виробів.

Головна мета запропонованих змін - зберегти джерела фінансування для важливих соціальних проектів, на які держава не виділяє засобів. "Заборона спонсорства для тютюнових компаній - не лише шкідливий, але і абсурдний. Адже ніхто не забороняє спонсорство автовиробникам, не дивлячись на велику кількість ДТП"- говориться в листі УАИ. На думку юриста УАИ Олександра Дяченкоцей законопроект не вплине на рішення проблем охорони здоров'я : "Це вже не перша спроба "заборонити усе" замість того, щоб вирішувати проблеми по суті. Наприклад, заборона реклами алкоголю і тютюну не допомогла українцям кинути палити і пити".

ДОВІДКА

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (відносно заборони реклами, спонсорства і стимулювання продажу тютюнових виробів) " (№ 5164) передбачає, зокрема, заборона будь-якої реклами і стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, за допомогою:

- надання тютюновими компаніями або пов'язаними з ними організаціями фінансової або іншої підтримки заходам, діяльності, окремим особам або групам людей, в т.ч. політичним партіям або діячам, спортсменам або спортивним командам, артистам або артистичним групам, учбовим закладам усіх форм власності;

- проведення інформаційних кампаній і заходів для населення, в т.ч. з метою профілактики паління серед молоді, при прямій або опосередкованій фінансовій підтримці виробників тютюнових виробів або пов'язаних з ними організацій.

Саме ці положення видавці пропонують виключити з тексту законопроекту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини