З 1 січня 2011 року набув чинності Порядок регулювання діяльності автостанцій.
Документ визначає процедуру атестації автостанцій, вимоги до них і механізм визначення розміру автостанційного збору і вартості послуг, що надаються автомобільним перевізникам.
Умовою роботи автостанцій згідно Порядку є наявність свідчення про атестацію (яке видається на 5 років). Їх відкриття передбачає розробку і твердження власником паспорти автостанції. Паспорт повинен містити загальну інформацію про діяльність, план автостанції з схемою руху автобусів, копію техпаспорта БТИ, план автостанційної зони, режими і графіки роботи автостанції і її служб (кімнати матері і дитини, кімнати водіїв, камери схову і так далі), схему інформування і сповіщення про стан дорожнього покриття, ускладнення гідрометеоумов, план евакуації пасажирів і персоналу на випадок пожежі, інформацію про пропускну спроможність автостанції.
Атестація проводиться безкоштовно. Вона є обстеженням автостанції Госавтоадминистраицей (можуть притягуватися і державні підприємства, що належать до Минтрассвязи) і визначення її класу.
Розмір автостанційного збору на плановий період є розрахунком власника за результатами діяльності автостанції в звітному періоді як відносна величина (у відсотках) до вартості проїзду з урахуванням класу автостанції. Цей розмір узгоджується з Радміном Криму, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями по місцю нахождения автостанції. Він являється єдиним для усіх автостанцій відповідного класу певного власника.
Вартість обов'язкових послуг визначається за договором перевізника з власником автостанції, але не може бути вищеніж вартість, розрахована за правилами, викладеними в Порядку, згідно з яким вона є відсотком від загальної суми вартості за тарифом від реалізованих через каси квитків і вартості перевезення багажу.
У документі приведені формули розрахунків розміру збору і вартості обов'язкових послуг.