Антимонопольний комітет на своєму веб-сайті розмістив для обговорення проект Типових вимог до погоджених дій суб'єктів господарювання відносно спільних науково-дослідних і (чи) исследовательско-конструкторских робіт, дотримання яких дозволяє здійснювати ці погоджені дії без дозволу органів Антимонопольного комітету України.
Однією з умов є мета погоджених дій, що включає як спільну розробку продукції або технологічних процесів, так і спільне використання їх результатів. Це можуть бути і окремо спільне використання, яке здійснюється відповідно до попереднього договору між тими ж суб'єктами господарювання, і окремо спільна розробка (без використання).
Іншими умовами є рівний доступ сторін до результатів роботиможливість використання кожної із сторін результатів спільних робіт і будь-кому раніше їй відомих технічних знань незалежноу тому числі тоді, коли угода передбачає тільки спільні науково-дослідні і исследовательско-конструкторские роботи.
Спільне використання робіт торкається тільки тих результатів спільних робіт, які захищені правами інтелектуальної власності або є ноу-хау, істотно сприяючим технічному і економічному прогресу, а результати мають вирішальне значення для виробництва контрактної продукції або застосування контрактних процесів.
Також однією з умов є виконання підприємствами, що роблять контрактну продукцію (контрактні процеси), замовлень на постачання від обох сторін. Учасники погоджених дій не можуть бути конкуруючими виробниками продукції, що удосконалюється (що замінюється) в результаті спільних робіт, а спільне виробництво цієї продукції не повинне перевищувати 30% від загального об'єму її ринку. Якщо все ж вони такими є, то погоджені дії без дозволу АМК можуть мати місце тільки у тому випадку, якщо спільне виробництво сторонами продукції не перевищує 25% від усього її ринку.