Державна митна служба розробила і оприлюднила для обговорення проект Порядку розгляду нею скарг платників податків на грошові зобов'язання, налічені митними органами.
Згідно з проектом Порядок поширюватиметься на оскарження податкових повідомлень-рішень про визначення сум грошових зобов'язань, налічених митними органами, в адміністративному порядку (не у судовому)тобто у вищестоящі інстанції Держмитслужби.
Скарга може бути подана впродовж 10 календарних днів з дня отримання повідомлення-рішення (чи іншого документу). Якщо митниця самостійно визначає грошове зобов'язання платника з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, то термін можливої подачі скарги складає 30 календарних днів.
Скарга складається в письмовій форміпосилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення або подається через представника. При пересилці поштою днем подачі скарги вважається день отримання її поштовим відділенням. Скаргу юридичної особи повинні підписати керівник або представник, фізособи-підприємця - само фізособа або його представник.
Скарга повинна містити найменування платника (для фізособи - прізвище, ім'я, по батькові), місце знаходження або проживання; найменування митного органу, що видав повідомлення-рішення, реквізити цього повідомлення і назву податку (збору), його суму; прохання, вимоги і обгрунтування незгоди платника з сумою, визначеною митним органом в повідомленні-рішенні, дані про можливу подачу скарги до суду.
Рішення за скаргою повинне викладатися на бланку Держмитслужби. Згідно з проектом, Порядок зобов'язує Держмитслужбу у разі можливого неоднозначного тлумачення прав і обов'язків платника (передбачених нормами законів і підзаконних актів) як в його користь, так і на користь митниці, приймати рішення на користь платника.
Адміністративне оскарження вважається закінченим, зокрема, в день отримання платником відповіді Держмитслужби за скаргою. Відповідь вважається отриманою або у разі безпосереднього вручення його платникові, або у разі пересилки поштою з повідомленням про вручення.