Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правова база для діяльності рейтингових агентств по визначенню кредитних рейтингів запропонована в парламенті

22 грудня 2010, 16:08
393
0
Реклама

Народний депутат Олексій Плотников (ПР) представив парламенту під № 7472 свій проект Закону про кредитні рейтинги і діяльність рейтингових агентств.

Згідно з проектом Закон поширюватиметься на стосунки за визначенням кредитних рейтингів для використання їх у випадках, передбачених регуляторними вимогами.

Рейтингові агентства для здійснення такої діяльності повинні придбати статус уповноваженого національного агентства і отримати Свідоцтво про включення агентства в Державний реєстр уповноважених національних і визнаних міжнародних рейтингових агентств.

Для цього воно має бути юридичною особою із статутним капіталом не менше 2500 мінімальних зарплат (2 мільйони 305 тисяч гривен на сьогодні), не менше 50% якого внесено грошима, з не менше чим 3-мя роками безперервного досвіду роботи за поданням послуг у сфері визначення кредитних рейтингів за Національною рейтинговою шкалою, мати рейтинговий комітет в кількості не менше 5 осіб, оприлюднити присвоєні і оновлені рейтинги на власному веб-сайті в Інтернеті з вільним доступом. Потрібно також власну методологію визначення кредитного рейтингу.

Статус привласнюється Держкомісією з цінних паперів і фондового ринку (ГКЦБФР) після подачі вичерпного переліку документів (серед яких - аудиторське укладення про фінансовий стан) впродовж 30 календарних днів з дня подачі відповідної заяви.

Посвідчення видається впродовж 5 робочих днів з дня внесення плати за видачу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини