Порядок обліку, створення і ведення реєстру підприємств, установ, організацій і інших суб'єктів господарювання, що здійснюють торгівлю транспортними засобами і їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номеризатверджений наказом Міністерства внутрішніх справ від 5.05.2010 р. № 361, набув чинності 19 листопада 2010 року.
Документ поширюється на усіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють оптову і роздрібну торгівлюпередачу для реалізації транспортних засобів і їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, а також на товарні біржіоформляючі договори купівлі-продажу ТС і складових частин.
Реєстр складається і ведеться Державтоінспекцією. Для цього створюються спеціальні комісії і департаменти. Облік господарюючих суб'єктів робиться по місцю їх діяльності. Відособлені підрозділи враховуються під власним реєстраційним номером
Для реєстрації суб'єктами господарювання подається заява і нотаріально засвідчена копія статуту, а "упрощенцами" - ще і свідоцтво про сплату єдиного податку. Факт постановки на облік підтверджується реєстраційним повідомленням департаменту ДАІ.
Для видачі Державтоінспекцією бланкової продукції і врахованих в ДАІ біржових угод подаються засвідчені копії документів, що підтверджують право власності і користування землею і приміщеннями (місця проведення діяльності, передпродажної підготовки, сервісного обслуговування і зберігання товару); копії реєстраційного свідоцтва РРО і інформації з банку про відкриття рахунку; копії свідчень про узгодження конструкції ТС відносно безпеки руху, а також титульного аркуша технічних умов і сертифікату відповідності для виробників.
Обов'язковим перед видачею бланкової продукції є огляд суб'єкта господарювання спеціальною комісією. Сама продукція видається після звіряння надходження засобів на розрахункові рахунки департаменту ДАІ і оформлення фінансово-господарських документів.