Група народних депутатів, що представляють різні фракції ВР, зареєструвала в парламенті законопроект про зміну положень КПК відносно утримання під вартою (рег. № 7084-1).
Пропонується внести зміни в КПК відносно злочинів, при здійсненні яких може бути обраний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Зокрема, запропоновано збільшити поріг відповідальності для обрання цього заходу припинення до п'яти років позбавлення свободи (зараз - три роки).
Якщо ж особа скоїла злочин, за який передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на термін менше п'яти років, то за наявності певних умовобрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою відносно нього все ж можливо. Новелою законодавства будуть якраз такі умови. До них віднесені, зокрема:
- припущення про те, що підозрюваний або звинувачуваний може скоїти інший злочин;
- підозрюваний або звинувачуваний не має постійного місця проживання;
- особа оголошувалася в розшук і інші умови.
Крім того, пропонується ввести перелік осіб, до яких не може застосовуватися такий запобіжний захід за умови, що вони скоїли злочин середньої тяжкості уперше:
- вагітні або такі, що мають дітей до 3-х років;
- інваліди І групи; особи, хворі на туберкульоз (1 - 4 диспансерних категорії); онкохворі (ІІІ - VI стадії), а також інші важко хворі особи.
Також пропонується ввести максимальні терміни утримання під вартою залежно від ступеня тяжкості інкримінованого діяння :
- за злочини середньої тяжкості - до 3 місяців;
- за тяжкі злочини - до 6 місяців;
- за особливо тяжкі - до 12 місяців.