Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як ДПАУ пояснює нікчемність угод, що суперечать "інтересам держави"

16 серпня 2010, 15:53
1370
0
Реклама

У своєму листі від 25 червня 2010 року № 7518/5/10-5016/2397 Державна податкова адміністрація роз'яснила, які угоди вона вважає нікчемними і не вимагаючими визнання їх недійсності судом.

ДПАУ ототожнює господарське зобов'язання, що свідомо суперечить інтересам держави і суспільства, про яке йдеться в статтях 207 і 208 ХПКз угодою, що порушує публічний порядокяка є нікчемною відповідно до частиною 2 ст. 228 ГК.

Податківців не бентежить різниця визначень цих угод. Друга, на відміну від першої має на меті порушення прав людини і громадянина і знищення, ушкодження майна фізичних і юридичних осіб (у тому числі і майна держави)незаконне заволодіння цим майном.

При обгрунтуванні своєї позиції ДПАУ, не приводячи підстав, рахує угоду, що суперечить інтересам держави одночасно і що суперечить моральним принципам суспільства, не пояснюючи, яке відношення це має до нікчемності угоди.

Утішає те, що ДПАУ рахує на основі ст. 10 Закону "Про державну податкову службу" необхідним звернення податківців до суду за стягненням (по частини 1 ст. 208 ХПК) у дохід держави грошових коштів, отриманих по угодах, які вона вважає нікчемними без суду.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини