Законом "Про судоустрій і статус суддів" введена нова редакція глави 3 розділи V "Перегляд судових рішень Верховним судом України".
Основи для перегляду судових рішень ВСУ не змінилися (на сьогодні це підстави для перегляду рішень за винятковими обставинамиоскільки в результаті ухвалення Закону ВСУ незабаром позбудеться повноважень касаційної інстанції), як і раніше це:
- неоднакове застосування касаційними судами норм матеріального права, визначення різних рішень, що викликає, в подібних правовідносинах;
- встановлення міжнародним судом порушення Україною міжнародних зобов'язань при рішенні справи судом.
З суб'єктів, що мають право на подачу заяви про перегляд судового рішення виключені особи, що не брали участь в справіале відносно прав і обов'язків яких суд виніс ухвалу.
Крім того, тепер особа, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, коли стало відомо про придбання цим рішенням статусу остаточного, може подати заяву про перегляд судового рішення. Цього формулювання раніше не було в Кодексі.
Встановлено, що не можуть переглядатися визначення судна касаційної інстанції, що не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення на такі визначення можуть бути включені в заяву про перегляд судового рішення, визначеного за результатами касаційного виробництва.
Відносно термінів подачі заяви ст. 356 ГПК встановлені такі правила:
"Заява про переглядання судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення суднового рішення, щодо якого подане заяву про переглядання, або з дня ухвалення суднового рішення, на яку здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексуякщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення суднового рішення, про переглядання якого подається заява.
Заява про переглядання судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексуможе бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлене рішення міжнародною судновою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу залишкового".