Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент планує золотовалютним резервом погашати борги перед будь-якими кредиторами України

6 липня 2010, 17:01
818
0
Реклама

Президент України Віктор Янукович вніс до парламенту законопроект № 6659що пропонує зміни до законів, регулюючих діяльність НБУ.

Як випливає з пояснювальної записки до проекту, він підготовлений для виконання зобов'язань України, передбачених Меморандумом про економічну і фінансову політику, ув'язненим у рамках загальної з МВФ програми "Стенд-бай", а також зобов'язань перед Світовим банком. Документ містить зміни до Закону про НБУ відносно порядку розподілу прибутку Нацбанку; цілей його діяльності; гарантій політичної незалежності; компетенції підрозділів; розробки основних принципів грошово-кредитної політики; заборони надання кредитів державі; інформування громадськості про діяльність банку; організації внутрішнього і зовнішнього аудиту.

Проектом дозволяється використання золотовалютного резерву на повернення Нацбанком валютних засобів (включно з відсотками за користування і іншими обов'язковими нарахуваннями) міжнародним фінансовим організаціям, іноземним центробанкам і іншим кредиторам.

Пріоритетом діяльності НБУ визначена цінова стабільність. Підтримка стабільності банківської системи не повинна заважати пріоритетної мети. Закріплені також серед цілей - сприяння "стійким темпам росту економіки" і підтримка економічної політики уряду.

Проектом пропонується відкоригувати повноваження Ради НБУ, посилити вимоги до його членів (ввести вимоги про 10-річний досвід роботи в органах державної влади, міжнародних финорганизациях або банках, бездоганній діловій репутації, відсутності судимості), заборонити поєднання цього статусу з представницьким мандатом, керівною роботою в органах держвлади і юридичних осіб (ДЗИГ), в політпартіях.

Крім того, Президент бажає змінити повноваження Правління НБУ, визначити його склад і порядок його формування, ввести норму про обов'язковий для повноважності кворумі в дві третини складу.

Термін повноважень глави НБУ продовжений до 7 років. Запропоновано заборонити обіймати цю посаду одній особі два терміни підряд. Передбачені (нині зовсім відсутні в Законі) вимоги до кандидата на цей пост, у тому числі аналогічні викладеним вище вимогам до членів Ради НБУ. Йому також буде заборонено прямо або опосередковано володіти акціями (частями, паями) ДЗИГ.

Відкориговані і основи для звільнення глави НБУ. Серед запропонованих - втрата бездоганної ділової репутації.

Стандарти і правила ведення бухобліку і финотчетности банків, встановлювані НБУ, за проектом повинні будуть відповідати Міжнародним стандартам финотчетности.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини