Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні заборонили рекламу послуг із написання курсових, дипломів

Реклама

31 липня 2026 року набули чинності зміни до Закону "Про рекламу", внесені у зв'язку з введенням у дію Закону "Про академічну доброчесність". Відтепер заборонено рекламувати послуги зі створення, написання чи виготовлення академічних творів або їх окремих частин, а також послуги, що передбачають відчуження, приписування авторства чи інші порушення академічної доброчесності.

Заборона поширюється, зокрема, на рекламу написання на замовлення курсових, дипломних, магістерських і дисертаційних робіт, продаж або передання готових академічних текстів і виготовлення окремих розділів таких робіт. Обмеження застосовуватиметься незалежно від назви послуги, зокрема коли її пропонують як "допомогу з дипломом", "академічний супровід", "консультацію з написання" або "роботу під ключ".

Експерти LIGA360 підготували ситуацію для юриста, яка допоможе розібратися у вимогах щодо академічної доброчесності.

Водночас нова норма не забороняє рекламувати законні освітні, редакторські, консультаційні чи репетиторські послуги. Визначальним є їхній фактичний зміст: виконавець може допомагати з опануванням матеріалу, перевіркою структури, мови та оформлення, але не повинен створювати академічну роботу замість її автора або сприяти неправомірному приписуванню авторства.

Зміни в правилах реклами академічних послуг уже діють. LIGA360 допомагає відстежувати актуальні нормативні вимоги, швидше знаходити потрібні документи та оцінювати зміни для практичної роботи. Отримайте тестовий доступ до LIGA360, щоб перевірити можливості системи на реальних юридичних завданнях.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини