Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроєкт про оцінку майна зареєстрований в Парламенті: його основні положення

Реклама

У Верховній Раді України зареєстрований новий законопроєкт про оцінку майна (реєстр. № 13435), який має на меті встановлення єдиних підстав, засад, способів і процедур здійснення оцінки майна та провадження професійної оціночної діяльності в Україні відповідно до сучасних тенденцій світової економіки.  

Як зазначає ініціатор законопроєкту, заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан: “Це чергова складна системна реформа, яка змінює правила гри у сфері оцінки в Україні. Найголовніша зміна - перехід на європейські та міжнародні стандарти оцінки”.  

За словами Олексія Мовчана, сьогодні в Україні в сфері оцінки майна діють стандарти ще з 2000-х років - вони давно не відповідають сучасним реаліям. Через це - суцільна плутанина. Один і той самий об'єкт можуть оцінити по-різному, усе залежить від того, хто саме робить оцінку: оцінювач, земельник чи судовий експерт. 

“Існують випадки, що при оцінці однієї нерухомості, треба дві окремі оцінки: спочатку на будівлю, потім на землю. І ці оцінки ще й не завжди збігаються між собою. Це дорого, довго й зовсім нелогічно. Люди витрачають зайві гроші, а бізнес - час” - зазначив Голова профільного комітету. 

Таким чином, законопроєктом передбачено: 

  • Внесення змін до низки законодавчих актів України з метою приведення їх у відповідність до такого закону, зокрема до: 

  • Створення умов для оцінки об'єктів нерухомості відповідно до міжнародних стандартів оцінки. 

  • Створення єдиної професійної організації оцінювачів з реальними повноваженнями. Вона буде навчати, контролювати якість, захищати фахівців.  

  • Оцінка буде цілісною - земля + будівля разом. А фахівці, які оцінювали землю, автоматично зможуть працювати як оцінювачі нерухомості. 

  • Єдині правила для судових експертиз - тепер буде менше маніпуляцій і більше справедливості в судах. 

  • Банки зможуть оцінювати майно самостійно для внутрішніх потреб. 

  • Запровадження чіткої дисциплінарної відповідальності для оцінювачів і можливість вирішувати спірні ситуації до суду. Закон запроваджує справедливу систему штрафів, а також створює апеляційний комітет - щоб можна було оскаржити рішення дисциплінарної комісії без тривалих судів. 

  • Введення сучасної процедури кваліфікації й навчання оцінювачів. Більше не потрібно кожні два роки переоформлювати кваліфікаційне свідоцтво - воно буде безстроковим. А підтвердження кваліфікації - раз на три роки, і лише через навчання або іспит. Це зменшить бюрократію й зніме зайве навантаження з оцінювачів і держави. 

Ініціатори законопроєкту очікують, що його прийняття забезпечить

  • зменшення кількості випадків заниження або завищення оцінки майна; 

  • збільшення податкових надходжень зі сплати податків і зборів; 

  • формування високопрофесійної та доброчесної спільноти оцінювачів; 

  • підтримання престижу професії оцінювача; 

Шукайте правові акти та судові рішення легко з LIGA360. Наше комплексне рішення дозволяє юристам оперативно аналізувати законодавство і відстежувати важливі для вашої практики зміни. Дізнайтеся, як ми можемо спростити вашу роботу - замовте персональну презентацію прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини