Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мін'юст роз'яснив алгоритм стягнення аліментів на утримання дитини з військовослужбовця

Реклама

Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб визначений в постанові Кабінету Міністрів України № 146 від 26 лютого 1993 року зі змінами. Відповідні зміни внесені до постанови у 2022 році та стосуються утримання аліментів з грошового забезпечення військовослужбовців.

Саме з метою визначення ключових аспектів розрахунків аліментів, що стягуються з військовослужбовців, Міністерство юстиції підготувало відповідне роз'яснення.

Відтак, в Мін'юсті зазначили, що аліменти утримуються з усіх видів грошового забезпечення військовослужбовця, зокрема з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних надбавок, доплат, винагород, а також з додаткової винагороди в розмірі 100 тис. грн.

Щодо порядку розрахунку аліментів

Якщо розмір аліментів визначається судом, він становить чверть доходу на одну дитину, третину - на двох і половину - на трьох і більше дітей. При цьому сума не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину.

Залежно від віку дитини встановлено мінімальні та максимальні межі. Так, до шести років мінімальний розмір аліментів становить 1281,5 грн., максимальний - 25 630 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років ці суми відповідно складають 1598 грн і 31 960 грн.

У разі зміни обставин - матеріального стану, сімейного статусу чи стану здоров'я платника або отримувача аліментів - можливе коригування розміру виплат. Це може бути як збільшення, так і зменшення суми, а також зміна способу стягнення: наприклад, перехід від фіксованої суми до частки від доходу або навпаки. Такі зміни оформлюються за домовленістю або через суд.

LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи: 

Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією; 

Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ; 

Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі; 

Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди; 

Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів. 

Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності. 

Стягнення аліментів з військового у примусовому порядку

Якщо військовослужбовець не сплачує аліменти добровільно, необхідно звернутися до суду та отримати судовий наказ про стягнення аліментів. Після цього наказ треба направити на виконання до військової частини, в якій служить платник.

Якщо утримання аліментів здійснюється у примусовому порядку на підставі документів державного або приватного виконавця, стягувач може звернутися до виконавця та вказати інформацію щодо проходження військової служби боржником. В разі, коли виконавцю невідома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони України. Звідти ці документи будуть передані до бухгалтерії військової частини, де служить боржник, після чого процес утримання аліментів буде продовжено.

У випадках бездіяльності державного виконавця, стягувач має можливість подати скаргу керівнику виконавчої служби, яка відкрила виконавче провадження. Також можна звернутися до Міністерства юстиції, якщо ваша скарга залишилася без відповіді.

За інформацією Мін'юсту

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини