Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроєкт про юрисдикційні імунітети іноземних держав пройшов перше читання

Реклама

15 квітня 2025 року на пленарному засіданні Парламенту було прийнято за основу доопрацьований Комітетом з питань правової політики проєкт Закону про юрисдикційні імунітети іноземних держав та їх майна (реєстр. № 7520-д), поданий відповідно до частини другої статті 110 Регламенту ВР.

Документ визначає межі юрисдикційного імунітету іноземних держав та їх майна на території України, а також встановлює правові засади застосування імунітету від юрисдикції судів України, заходів примусового виконання та забезпечення позову щодо майна іноземної держави.

Проєкт складається з шести розділів, якими врегульовуються питання судового імунітету, винятків із нього, імунітету від забезпечення позову та примусового виконання, а також особливості здійснення судочинства у справах за участю іноземної держави.

Крім того, передбачено внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, а також до низки законів, зокрема:

«Про Раду національної безпеки і оборони України»,

«Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»,

«Про боротьбу із тероризмом»,

«Про міжнародне приватне право»,

«Про виконавче провадження»,

«Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Як наголосили в Комітеті з питань правової політики, реалізація цього законопроєкту дасть змогу забезпечити дотримання та ефективне відновлення порушених прав і свобод громадян, підприємств і установ у зв'язку зі збройною агресією та окупацією території України, а також сприятиме захисту інтересів держави у питаннях стягнення завданої шкоди з держави-агресора.

За матеріалами пресслужби Апарату ВР

Нова LIGA360 - нові фішки для роботи із законодавством:

· Всі види джерел, щоб оцінити контекст: НПА, аналітика, судова практика, новини, реєстри та ін.

· Інноваційні інструменти аналізу: зворотні зв'язки документів 2.0, графічні зв'язки документів, смарт-фільтри та моніторинг надходжень.

Побачте всі переваги в дії, замовивши презентацію.

Читайте також:

Нюанси подання заяв до Міжнародного реєстру збитків у нових відкритих категоріях

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини