Сьогодні, 8 квітня, в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 4283-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з Рішенням Конституційного Суду України від 14 лютого 2024 року № 1-р(II)/2024 щодо гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини». Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Раніше ми писали, що відповідним документом зміни вносяться до частини третьої статті 321 Господарського процесуального кодексу, якими передбачається можливість поновлення строків для перегляду судового рішення за виключними обставинами у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини, яке набуло статусу остаточного, після спливу десяти років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили.
Також передбачено внести аналогічні зміни до частини третьої статті 424 Цивільного процесуального кодексу та частини третьої статті 363 Кодексу адміністративного судочинства.
Так, особи, стосовно яких постановлено рішення Європейського суду з прав людини, яке набуло статусу остаточного до набрання чинності Законом № 4283-IX, та після спливу десяти років з дня набрання законної сили судовим рішенням, яке може бути переглянуте за виключними обставинами, мають право протягом тридцяти днів з дня набрання чинності Законом № 4283-IX звернутися до суду із заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами у визначеному порядку.
Практика ЄСПЛ українською мовою - доступна в LIGA360. Знаходь понад 75 тис. постанов Суду в перекладі, а також інформацію щодо виконання рішень ЄСПЛ. Замовте презентацію LIGA360 для себе.
Читайте також:
Огляд судової практики Верховного Суду за 2024 рік: цивільні спори