Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скасовано 281 рішення МСЕК щодо посадовців – проміжні результати перевірок: МОЗ

Реклама

22 жовтня Президент Указом № 732/2024 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів". Детальніше про те, які рішення було ухвалено на засіданні, читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ.

На виконання рішень РНБО Уряд схвалив план заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам. 

Згідно з цим планом, Міністерство охорони здоров'я створило спільну з правоохоронцями міжвідомчу робочу групу з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів. 

Група, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформувала перелік із 2636 справ посадових осіб з понад 70 державних органів для перевірки.

Зазначається, що перегляд справ посадовців здійснюється експертами Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України у м. Дніпро. 

"Станом на 17 лютого 2025 року експерти отримали 2636 справ із переліку, з них 1359 вже опрацьовані. 

За результатом перевірок у 281 випадку рішення МСЕК скасовані: 73 скасовані рішення  стосуються посадовців Державної митної служби, 67 - Державної податкової служби України, 50 - працівників органів прокуратури. Про результати перевірок експерти інформують правоохоронні органи та МОЗ.  Також за 232 справами прийняті нові рішення (160 особам змінено групу інвалідності та 72 особам змінено термін дії).  Наразі ще 466 посадовці викликані на огляд для прийняття рішення", - розповіли в МОЗ.

За повідомленнями правоохоронців, наразі вже вручено перші підозри двом прокурорам і двом посадовцям МСЕК. Прокурори Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора в ході розслідування кримінального провадження щодо фактів неправомірного отримання груп інвалідності посадовими особами прокуратури різних рівнів повідомили про підозру у шахрайстві двом прокурорам (ч. 4 та ч. 5 ст. 190 КК України). Також двом службовим особам медико-соціальних експертних комісій повідомлено про підозру у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

За матеріалами на сайті МОЗ

Шукайте правові акти та судові рішення легко з LIGA360. Наше комплексне рішення дозволяє юристам оперативно аналізувати законодавство і відстежувати важливі для вашої практики зміни. Дізнайтеся, як ми можемо спростити вашу роботу - замовте персональну презентацію прямо зараз. 

Читайте також:

МОЗ роз'яснив процедуру оскарження рішення експертної команди в Центрі оцінювання функціонального стану особи

Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи: хто формує, принцип роботи, функції

Уряд ухвалив постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання

Ліквідація МСЕК: визначено перелік лікарень, в яких працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини