Національна асоціація адвокатів звертає увагу, що під час дії воєнного стану в Україні непоодинокими стали випадки тиску на суб'єктів господарювання з боку правоохоронних органів. Зловживання або бездіяльність з їх боку вимагали оперативного реагування військово-політичного керівництва держави.
Аби подолати ці виклики, група народних депутатів унесла до Верховної Ради проєкт Закону № 12439 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення гарантій захисту суб'єктів господарювання під час здійснення кримінального провадження».
НААУ зауважила, що законотворчу ініціативу було розроблено з метою удосконалення гарантій суб'єктів господарювання під час здійснення кримінального провадження, підвищення вимог до якості та змісту процесуальних документів, а також удосконалення порядку здійснення слідчих (розшукових) та окремих процесуальних дій.
У Національній асоціації адвокатів загалом схвально оцінили проєкт і зауважили, що він має беззаперечні плюси, а саме:
розширюються права потерпілого в кримінальному провадженні шляхом надання йому можливості безпосередньо звертатися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, замовляти і проводити експертизи тощо;
удосконалюються правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
конкретизуються підстави повернення тимчасово вилученого майна;
встановлюється строк на повернення майна після скасування арешту.
Водночас, на думку НААУ, документ містить цілу низку неузгодженостей, які можуть призвести до суттєвих проблем при його практичному застосуванні. Йдеться про розмитий строк вручення клопотання про арешт майна, неузгодженість положень запропонованої ст. 156 зі ст. 132 КПК, необґрунтоване залишення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без розгляду, недосконалі зміни до ст. ст. 214, 237 Кодексу.
Таблицю із зауваженнями і пропозиціями можна переглянути за посиланням. Власне законопроєкт № 12439 заслуговує на підтримку після ґрунтовного доопрацювання, зазначили в НААУ.
Зберігайте конкурентну перевагу з LIGA360. Наше рішення надає доступ до найбільшої бази рішень ЄСПЛ та включає інструменти для перевірки контрагентів і медіамоніторингу, дозволяючи адвокатам оперативно реагувати на репутаційні виклики та управляти інформаційними потоками. Попрацюйте з LIGA360 вже сьогодні і дізнайтесь, як вона може допомогти забезпечити захист інтересів ваших клієнтів.
Читайте також:
Закон про скасування Господарського кодексу: що передбачено?