Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кримінальна відповідальність за обхід санкцій: законопроєкт зареєстровано в Парламенті

Реклама

Сьогодні, 14 січня, Президент Володимир Зеленський зареєстрував в Парламенті законопроєкт №12406 про внесення змін до Кримінального кодексу України і Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про санкції" щодо встановлення відповідальності за порушення спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 1143, яка передбачає відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України - порушення обмежувального заходу (санкції), а також умисний обхід санкцій. Склад цього злочину сформульовано як формальний, тобто достатньо вчинення діяння, а суспільно небезпечні наслідки знаходяться за межами складу, тобто не є його обов'язковою ознакою. Пропонована стаття передбачає, що такі злочини є тяжкими.

"Міністерство юстиції України, реалізуючи санкцію у виді стягнення активів та забезпечуючи моніторинг дотримання санкційних обмежень у сферах нотаріату, державної реєстрації, банкрутства, виконання рішень - постійно стикається з випадками обходу санкцій. Наразі співмірна відповідальність відсутня, тому порушники граються з державою, впроваджуючи кожен раз нові схеми. Неодноразова перереєстрація бізнесу, відчуження активів, якими підсанкційна особа володіє опосередковано, фіктивне банкрутство - це лише окремі приклади таких схем", - пояснила заступниця Міністра юстиції України Інна Богатих.

За її словами, законопроект передбачає:

  • відповідальність за умисні та необережні порушення санкційних обмежень, а також умисний обхід санкцій;

  • поріг відповідальності у сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (орієнтовно 3 тис. євро), за винятком товарів військового призначення чи подвійного використання (незалежно від їх вартості);

  • як загальний суб'єкт злочину (тобто, сама підсанкційна особа або інші особи, які порушили або сприяли порушенню санкцій), так і спеціальний - посадові/службові особи та особи, які надають публічні послуги;

  • покарання за порушення та/або обхід санкції: штраф (від 425 тис. грн. до 2 млн. грн.) або позбавлення волі на строк від 2 до 10 років. Також у якості обов'язкового покарання пропонується позбавляти права обіймати певні посади аб займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років, а в окремих випадках - конфіскація майна.

  • застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб - штраф, конфіскація майна або ліквідація.

Зверніть увагу: За популяризацію або пропаганду держави-агресора позбавлятимуть державних нагород: Закон набрав чинності

Нова LIGA360 змінює все! Комплексні розслідування щодо компаній з України, Великої Британії, Кіпру, Латвії, росії. Пошук у санкційних списках, аналіз міжнародних зв'язків, зв'язків з PEP та ін. Замовте презентацію зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини