Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нотаріальна палата оприлюднила розміри плати за дії у Спадковому реєстрі, ЄРД, ДРОРМ, адмінзбір за інформацію з ДРРП на 2025 рік

Реклама

Комісія Нотаріальної палати з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності підготувала інформаційний лист «Щодо розмірів плати за дії у Спадковому реєстрі, Єдиному реєстрі довіреностей, Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, окремі питання справляння адміністративного збору за отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з 1 січня 2025 року».

Нагадаємо, відповідно до статті 7 Закону № 4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" на 1 січня 2025 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 3028 гривень.

Наказом Міністерства юстиції "Про затвердження Положення про Спадковий реєстр" від 07.07.2011 р. № 1810/5, Положенням про Спадковий реєстр встановлено тарифи та особливості плати за користування Спадковим реєстром.

За формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про посвідчення заповіту, змін до нього, скасування заповіту, видачу дубліката з видачею відповідного витягу.

68 гривень

За формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про посвідчення спадкового договору; змін до нього, розірвання спадкового договору, видачу дубліката з видачею відповідного витягу.

51 гривня

За формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу.

51 гривня

За проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки.

51 гривня

За формування у Спадковому реєстрі реєстраційного запису про посвідчення заповітів консульськими установами України, посадовими і службовими особами, які зазначені в статтях 1251 і 1252 Цивільного кодексу України, статті 37 та частині першій статті 40 Закону України "Про нотаріат", особами, які в умовах воєнного стану відповідно до законодавства мають право їх посвідчувати, заповітів (складених та/або прийнятих на зберігання) в іноземних державах, а також змін до них та скасування заповітів, що підлягають реєстрації у Спадковому реєстрі на підставі Конвенції.

плата не справляється

За формування у Спадковому реєстрі реєстраційного запису про заповіти і спадкові договори, посвідчені нотаріусами, консульськими установами, посадовими і службовими особами, які зазначені в статтях 1251 і 1252 Цивільного кодексу України, статті 37 і частині першій статті 40 Закону України "Про нотаріат", до створення та введення в дію програмного забезпечення Спадкового реєстру.

плата не справляється

За проведення перевірки інформації про наявність чи відсутність заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину у разі видачі свідоцтва про право на спадщину.

плата не справляється

За формування у Спадковому реєстрі реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину у разі, коли спадкоємцем є держава.

плата не справляється

У разі подання особисто заповідачем Реєстраторові заяви про державну реєстрацію заповітів, посвідчених консульськими установами України, посадовими і службовими особами, які зазначені в статтях 1251 та 1252 Цивільного кодексу України, статті 37, частині першій статті 40 Закону України "Про нотаріат", а також посвідчених (складених та/або прийнятих на зберігання) і зареєстрованих в іноземній державі на підставі Конвенції.

плата справляється у загальному порядку

За всі звернення до Спадкового реєстру осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та прирівняних до них осіб.

плата не справляється

За проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту, спадкового договору або заведеної спадкової справи, якщо така перевірка пов'язана із заведенням спадкової справи, з дітей-сиріт.

плата не справляється

За формування у Спадковому реєстрі реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з:
громадян, віднесених законом до 1-ї категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
дітей-сиріт;
непрацездатних за віком;
громадян, що успадковують майно осіб, які загинули при захисті України, у зв'язку з виконанням інших державних чи громадських обов'язків або з виконанням обов'язку громадянина щодо врятування життя людей, охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю, охорони приватної власності або колективної чи державної власності, а також осіб, реабілітованих у встановленому порядку.

плата не справляється

З повним текстом інформаційного листа Нотаріальної палати, у якому наведено також:

  • тарифи та особливості плати за користування Єдиним реєстром довіреностей;

  • розміри плати за внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна запису, а також змін і додаткових відомостей до запису та надання інформації із зазначеного Реєстру, що зараховуються до державного бюджету;

зручно ознайомитися в новій LIGA360.

За матеріалами Нотаріальної палати

Хочете отримати ще більше аналітичних матеріалів за цією темою? Вони постійно доповнюються у новій LIGA360. Дізнайтесь більше переваг, замовивши персональну презентацію менеджера.

Читайте також:

Кабмін визначив деякі аспекти функціонування ЄДР в умовах тимчасового обмеження доступу до нього

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини