Кабінет Міністрів уніс зміни у додаток до постанови від 27 грудня 2017 р. № 1045, якою затверджено перелік держав (територій) для цілей трансфертного ціноутворення.
Відповідна урядова постанова від 27 грудня 2024 року № 1505 набере чинності з 1 січня 2025 року, але не раніше дня її опублікування.
Міністерство фінансів роз'яснило, що зміни внесено з метою приведення переліку держав (територій), операції з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення, у відповідність до Закону № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
Отже, з урахуванням положень Закону № 3813-IX оновлений перелік держав (територій) замість 78 міститиме 46 держав (територій), зокрема:
виключено держави, з якими Україна уклала міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування;
включено держави, віднесені до переліку офшорних зон, затвердженого Кабінетом Міністрів, та «чорного списку» FATF;
включено держави (території), які не забезпечують своєчасного і повного обміну податковою та фінансовою інформацією.
Мінфін зауважив, що перелік держав (територій) затверджено з метою визнання господарських операцій платника податків контрольованими операціями відповідно до положень пп. 39.2.1.1 Податкового кодексу.
Роз'яснено, що платники податків, які у звітному році здійснювали господарські операції з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), або які є резидентами цих держав, за умови виконання критеріїв, передбачених підпунктом 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції, а також складати, зберігати документацію з трансфертного ціноутворення та подавати її на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 30 календарних днів з дня отримання відповідного запиту.
Нова LIGA360 - нові фішки для роботи із законодавством:
· Всі види джерел, щоб оцінити контекст: НПА, аналітика, судова практика, новини, реєстри та ін.
· Інноваційні інструменти аналізу: зворотні зв'язки документів 2.0, графічні зв'язки документів, смарт-фільтри та моніторинг надходжень.
Побачте всі переваги в дії, замовивши презентацію.
Читайте також:
Повторна податкова перевірка після скасування мораторію: чи слід готуватись?