Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Крадіжка коштів через втручання у роботу інформаційних (автоматизованих) систем: рішення суду

Реклама

Вінницький міський суд Вінницької області ухвалив вирок чоловіку за обвинуваченням у кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження), ч. 4 ст. 185 (крадіжка), ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) КК України. Про це повідомила пресслужба суду.

Судом встановлено, що обвинувачений проживав в одній кімнаті гуртожитку разом із потерпілим та помітив мобільний телефон останнього і, за відсутності власника, подивився наявну інформацію у ньому. Прочитавши смс-повідомлення, обвинувачений дізнався про пін-код та нарахування грошових коштів потерпілому на банківську картку та вирішив цим скористатися.

За допомогою отриманої інформації та банківської картки потерпілого обвинувачений здійснив несанкціоноване втручання у роботу інформаційних (автоматизованих) систем через банківський автомат. Це дало змогу обвинуваченому використовувати грошові кошти потерпілого з банківського рахунку на власний розсуд: знімати готівку у банкоматах міста та розраховуватися за покупки у магазинах.

Своїми діями обвинувачений завдав потерпілому матеріальної шкоди на понад 70 000 грн.

За результатами судового розгляду місцевий суд визнав чоловіка винним у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень та призначив йому покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, які пов'язані з роботою інформаційних, електронних, комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж строком на 3 (три) роки.

Наразі, вирок ще не набрав законної сили.

Читайте також: Верховний Суд роз'яснив, що не має значення при кваліфікації дій особи за статтею про залишення в небезпеці

Хочете збільшити шанси на успіх у суді? Спробуйте нову LIGA360! Пошук подібних рішень, АІ-прогнозування на основі позовних вимог, експертні роз'яснення та інші інноваційні можливості. Замовте презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини