Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Профільний комітет ВР рекомендує ухвалити за основу проєкт щодо запровадження спеціалізації суддів з розгляду військових кримінальних правопорушень

Реклама

12 грудня 2024 року Комітет ВР з питань правової політики розглянув на своєму засіданні проєкт Закону № 10301 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запровадження спеціалізації суддів з розгляду військових кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку», поданий народним депутатом С. Демченком.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту його метою є підвищення ефективності здійснення правосуддя щодо військових кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку шляхом запровадження відповідної спеціалізації суддів.

Для досягнення зазначеної мети автор пропонує внести зміни до статті 18 Закону «Про судоустрій і статус суддів», якими, зокрема, передбачити у місцевих загальних судах та апеляційних судах спеціалізацію суддів зі здійснення кримінального провадження у справах про військові кримінальні правопорушення, кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, які будуть обиратися з числа суддів відповідного суду зборами суддів цього суду на строк не більше п'яти років і можуть бути переобрані повторно.

За матеріалами пресслужби Апарату ВР

Хочете знайти практику правозастосування з актуальних питань? Найповнішу інформацію та інструменти legal research надасть LIGA360. Побачте всебічний контекст з різних інформаційних потоків: 1,8 млн НПА та аналітичних матеріалів, 116 млн судових рішень, 300 реєстрів і відкритих джерел. Замовте презентацію для вашої команди.

Читайте також:

Закон щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження: що врахувати юристу?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини