Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон про Держбюджет на 2025 год офіційно опубліковано

29 листопада 2024, 12:10
441
0
Реклама

28 листопада 2024 року в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік".

Закон нобирає чинності з 1 січня 2025 року, крім статті 41 цього Закону, яка набирає чинності з дня набрання чинності законом про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо виплати судді місцевого суду спеціальної доплати, але не раніше 1 січня 2025 року.

Раніше пресслужба Мінфіну роз'яснила основні аспекти документу.

Доходи загального фонду (без врахування грантів та міжнародної допомоги) заплановані на рівні 2,05 трлн грн. Видатки загального фонду передбачені на рівні 3,6 трлн грн.

Пріоритет №1 - безпека і оборона

"У 2025 році буде спрямовано 26,3% ВВП країни на безпеку та оборону, адже це ключовий пріоритет: видатки зростуть до 2,23 трлн грн, що на 47,6 млрд грн більше порівняно з уточненим планом 2024 року. Це збільшення дозволить посилити обороноздатність країни. Зокрема, на оплату праці військових передбачено 1,16 трлн грн, що на 10 млрд грн більше, ніж торік", - зазначили в міністерстві.

Крім того, збільшуються видатки на озброєння та військову техніку. У 2025 році на це передбачено 739 млрд грн, що на 34,1 млрд грн більше, ніж у попередньому році. Це фінансування має дозволити закупити новітні системи озброєння та здійснити технічне оновлення армії.

Окрему увагу приділено розвитку оборонної промисловості. Фінансування Мінстратегпрому, який займається модернізацією оборонно-промислового комплексу, зросте до 55,1 млрд грн. Це на 15,3 млрд грн більше, ніж у 2024 році, і такі кошти будуть використані на технологічне оновлення виробничих потужностей.

Зростання відбувається також у фінансуванні закупівлі безпілотників (БПЛА) - у 2025 році буде виділено 46,9 млрд грн, що на 3,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році.

В міністерстві також зазначили, що забезпечення соціально-гуманітарних потреб та відновлення економіки є також важливими складовими Держбюджету-2025

Однією з інноваційних складових бюджету стала система Public Investment Management (PIM), запроваджена за підтримки Світового банку. Цей підхід до управління державними інвестиціями забезпечує більш ефективне використання бюджетних коштів, спрямовуючи їх на реалізацію пріоритетних проєктів, які відповідають стратегічним цілям країни. "Завдяки PIM Уряд зможе забезпечити прозорість видатків та підвищити якість інвестицій у критичні галузі, сприяючи швидшому відновленню інфраструктури", - вважають в Мінфіні.

У рамках PIM сформовано Єдиний проєктний портфель, що включає 787 проєктів загальною вартістю 2,6 трлн грн. На 2025 рік передбачено фінансування 224,2 млрд грн, яке розподілено наступним чином:

  • 115 млрд грн буде залучено під державні гарантії для відновлення критичної інфраструктури, зокрема, транспортних та енергетичних об'єктів.

  • 71,8 млрд грн надійде від міжнародних фінансових організацій у вигляді кредитів та грантів, що дозволить профінансувати проєкти у сферах транспорту, промисловості, охорони здоров'я, освіти та енергетики.

  • 36,4 млрд грн передбачені з загального фонду бюджету на ключові соціальні та інфраструктурні проєкти, включаючи відновлення навчальних закладів, лікарень та систем водопостачання у постраждалих регіонах.

Соціальний захист

На соціальний захист громадян передбачено 420,9 млрд грн, що охоплює підтримку пенсіонерів (зокрема індексацію пенсій з 1 березня 2025 року), малозабезпечених сімей та осіб з інвалідністю. З них трансферти до Пенсійного фонду складуть 236,9 млрд грн, виплати пільг і субсидій - 42,3 млрд грн, а також додаткові кошти на соціальні програми у рамках публічних інвестицій (PIM) - 1,1 млрд грн, включаючи будівництво житла для багатодітних родин та розвиток соціальних послуг.

Підтримка ветеранів

На підтримку ветеранів війни у 2025 році передбачено 10,5 млрд грн, з яких 2,9 млрд грн спрямовано на фінансування фахівців із супроводу, 1,7 млрд грн - на ментальну, фізичну та психологічну реабілітацію і професійну адаптацію ветеранів, 348 млн грн - на програми Українського ветеранського фонду. У рамках PIM додатково виділено 4,9 млрд грн на Публічні інвестиційні проекти, включаючи будівництво житла для ветеранів.

Підтримка бізнесу

Для розвитку підприємництва в рамках програми "5-7-9%" передбачено 18 млрд грн. Це фінансування спрямоване на доступне кредитування малого та середнього бізнесу, що допоможе стимулювати економічне відновлення та зберегти робочі місця. На гранти для бізнесу передбачено 1,4 млрд грн, а на Фонд розвитку інновацій - 3 млрд грн.

Відзначте з нами 33-річчя LIGA ZAKON! На честь цього свята ми даруємо вам можливість придбати доступ до LIGA360 за неймовірно вигідною пропозицією, яка буде доступна лише з 27 по 29 листопада. Такого шансу не трапляється часто! Тож не пропустіть його - поділіться своїми контактами прямо зараз, щоб дізнатися більше! 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини