Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламент посилив контроль за виконанням судових рішень

Реклама

21 листопада Верховна Рада ухвалила Закон (проєкт № 9462) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль», спрямований на підвищення ефективності виконання судових рішень та відповідальності боржників.

Нововведення мають забезпечити дієвий контроль за виконанням рішень суду в господарських, цивільних і адміністративних справах, роз'яснив Північно-західний апеляційний господарський суд.

Документ уточнює порядок подання скарг на дії державних і приватних виконавців: збільшується строк для подання, а також встановлюються чіткі вимоги до оформлення таких скарг.

Фахівці Північно-західного апеляційного господарського суду роз'яснили, що Закон передбачає таке:

Подання звіту про виконання судового рішення

  • У немайнових господарських і цивільних спорах суд, за заявою стягувача, зможе зобов'язати боржника надати звіт про виконання рішення суду.

  • Якщо боржником є державні органи, органи місцевого самоврядування або державні чи комунальні підприємства, суд зможе вимагати звіт про виконання незалежно від характеру спору.

Як знайти подібні судові рішення в один клік? Нова LIGA360 миттєво аналізує мільйони судових справ і обирає кейси саме для вас! А ще ви знайдете все пов'язане законодавство та аналітику від експертів. Замовте презентацію прямо сьогодні.

Штрафи за невиконання

  • У разі невиконання судового рішення боржник (або його керівник) може бути оштрафований на суму від 20 до 40 прожиткових мінімумів.

  • Якщо боржник є колегіальним органом, штраф може бути накладений на кожного члена органу, який не забезпечив виконання судового рішення у межах своїх повноважень.

Можливість зміни способу виконання рішення

  • Якщо боржник не виконує судове рішення, стягувач матиме право звернутися до суду з клопотанням змінити спосіб виконання. Це може включати стягнення з боржника вартості майна, щодо якого суд ухвалив рішення.

Удосконалення процедури оскарження дій виконавців

  • Закон уточнює порядок подання скарг на дії державних і приватних виконавців: збільшується строк для подання, а також встановлюються чіткі вимоги до оформлення таких скарг.

Закон на базі проєкту № 9462 посилить відповідальність боржників і створить дієві механізми захисту прав стягувачів. Він також дасть змогу більш ефективно залучати до відповідальності державні та комунальні органи за ігнорування судових рішень, що є особливо актуальним в умовах сучасних викликів, зауважили в Північно-західному апеляційному господарському суді.

За повідомленням порталу «Судова влада України»

Відзначте з нами 33-річчя LIGA ZAKON! На честь цього свята ми даруємо вам можливість придбати доступ до LIGA360 за неймовірно вигідною пропозицією, яка буде доступна лише з 27 по 29 листопада. Такого шансу не трапляється часто! Тож не пропустіть його - поділіться своїми контактами прямо зараз, щоб дізнатися більше!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини