Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Раді пропонують посилити відповідальність за підроблення, збут чи використання підроблених документів, що стосуються інвалідності

Реклама

31 жовтня 2024 року народний депутат Сергій Гривко зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 12171 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за підроблення, збут чи використання підроблених документів, які стосуються наявності інвалідності».

Автор законодавчої ініціативи зауважує в пояснювальній записці, що останнім часом значний суспільний резонанс та обурення людей викликають численні виявлені факти підроблення документів, які стосуються наявності у осіб інвалідності, з подальшим використанням зловмисниками таких підроблених документів для протиправного отримання соціальних виплат, інших пільг, а також з метою ухилення від мобілізації.

За словами Сергій Гривка, «якщо дослідити імовірні причини поширення відповідних злочинів у сфері службової діяльності, то вбачається, що однією з таких причин є, зокрема, низький на даний час рівень відповідальності за вчинення подібних злочинів».

До Кримінального кодексу ініціатор законопроєкту пропонує внести такі зміни:

1. Доповнити Кодекс статтею 358-1 «Підроблення, збут чи використання підроблених документів, які стосуються наявності інвалідності», згідно з якою підроблення рішення, довідки, акта огляду, посвідчення або іншого офіційного документа, який відповідно до законодавства видається чи посвідчується уповноваженим державним органом та встановлює наявність або відсутність у особи інвалідності, групу інвалідності та іншим чином підтверджує наявність у особи правового статусу особи з інвалідністю, а також збут чи використання таких підроблених документів -

карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі діяння, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, зі штрафом від десяти тисяч до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Тяжкими наслідками у цій статті вважаються такі наслідки, які у двісті п'ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

2. Статтю 366 доповнити частиною третьою, відповідно до якої складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, які встановлюють наявність або відсутність у особи інвалідності, групу інвалідності, іншим чином підтверджують наявність у особи правового статусу особи з інвалідністю, внесення до таких документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення таких документів, -

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, зі штрафом від десяти тисяч до ста тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі ухвалення Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

* * *

Нагадаємо, 22 жовтня Президент Указом № 732/2024 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів". Детальніше про те, які рішення було ухвалено на засіданні, читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ. На ситуацію, що склалася, відреагували в Міністерстві охорони здоров'я.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.

Читайте також:

Кабмін затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК

Рада удосконалила процедури проведення медико-соціальної експертизи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини