Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада попередньо підтримала законопроєкт щодо особливостей складання кваліфікаційного іспиту кандидатами на посаду судді

Реклама

29 жовтня 2024 року на пленарному засіданні ВР депутати розглянули проєкти законів про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо особливостей складання кваліфікаційного іспиту (№№ 11425, 11425-1, 11425-д).

За результатами розгляду законопроєкт № 11425-д ухвалено за основу; законопроєкти №№ 11425, 11425-1 відхилено.

Законопроект № 11425-д розроблений Комітетом з питань правової політики для забезпечення складання кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту. Ним запропоновано внести зміни до статей 74, 82 Закону «Про судоустрій і статус суддів» про те, що кваліфікаційний іспит проводиться шляхом складання анонімних тестувань і практичних завдань. Анонімне тестування проводиться щодо когнітивних здібностей, історії української державності, загальних знань у сфері права та однієї або кількох спеціалізацій суду на вибір: адміністративної, господарської та загальної (цивільної і кримінальної). Практичні завдання проводяться щодо обраної кандидатом спеціалізації суду. Форму та зміст тестувань, практичних завдань, а також порядок їх проведення затверджує Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Кандидат на посаду судді вважається таким, що склав кваліфікаційний іспит з обраної спеціалізації суду, якщо він:

1) набрав не менше 75 відсотків максимально можливого бала за тестування щодо історії української державності, загальних знань у сфері права та відповідної спеціалізації суду;

2) набрав не менше 75 відсотків максимально можливого бала за практичне завдання щодо відповідної спеціалізації суду;

3) успішно пройшов тестування щодо когнітивних здібностей. Успішним проходженням вважається набрання кандидатом середньо допустимого балу тестування щодо когнітивних здібностей, встановленого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Вища кваліфікаційна комісія суддів України встановлює прохідний бал кваліфікаційного іспиту, який не може бути нижчим за 75 відсотків максимально можливого бала за відповідне тестування (крім тестування щодо когнітивних здібностей) та практичне завдання кваліфікаційного іспиту. Під час добору на посаду судді прохідний бал для кандидатів встановлюється з урахуванням кількості посад, щодо яких оголошено добір.

За матеріалами прес-служби Апарату ВР

Правові позиції Верховного Суду та пов'язана аналітика - у новій LIGA360. Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Юристе, поспішай! Зараз діє Special program для рішення LIGA360. Інноваційний функціонал на основі АІ для legal research, повна база законодавства, судової практики й аналітики для юриста. Детальніше за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини