Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МОЗ затвердив перелік хвороб і станів, за яких призначатиметься медичний канабіс

Реклама

Міністерство охорони здоров'я визначило особливості призначення та застосування ліків з медичного канабісу, виготовлених в умовах аптеки. Затверджений також і перелік хвороб і станів, за яких вони призначатимуться.

Відповідний наказ від 13 вересня 2024 року № 1586 набрав чинності 27 вересня.

У міністерстві пояснили, що перелік заснований на найсучасніших дослідженнях і доказах ефективності, також він періодично переглядатиметься за наявності нових доказових досліджень.

Ліки на основі медичного канабісу можна буде отримати виключно за електронним рецептом лікаря «первинки» або лікаря, що надає спеціалізовану медичну допомогу. Дані про таке призначення вноситимуться до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).

Призначати ліки з медканабісу можна буде, якщо пацієнт має один із таких діагнозів (у дужках наведені коди згідно з Міжнародним статистичним класифікатором хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду):

1. Хронічний або нейропатичний біль (R52.2) та/або спастичність (R25.2), спричинені такими захворюваннями:

  • злоякісні новоутворення (C00 - C97);

  • діабетична нейропатія (E10.4, E11.4, E12.4, E13.4, E14.4);

  • розсіяний склероз (G35);

  • ураження трійчастого (G50) та лицевого нерва (G51);

  • невралгії внаслідок оперізувального лишаю (G53.0);

  • ураження нервових корінців та сплетінь (G54);

  • компресія нервових корінців та сплетінь при хворобах (G55);

  • мононевропатії верхньої кінцівки (G56);

  • мононевропатії нижньої кінцівки (G57);

  • поліневропатії та інші ураження периферичної нервової системи (G60-G64);

  • церебральний параліч та інші паралітичні синдроми (G80 - G83);

  • травми спинного мозку (S14.0, S14.1, S14.7, S24.0, S24.1, S24.7, S34.0, S34.1, S34.3, S34.7, T09.3, T91.3);

  • внутрішньочерепні травми (S06).

2. Нудота та блювання (R11) внаслідок хімієтерапії (Z51.1) під час лікування новоутворень (C00 - C97).

3. Хвороба Паркінсона (G20), синдром де ля Туретта (F95.2).

4. Рефрактерна (фармрезистентна) епілепсія (G40 - G41).

5. Захворювання, що спричиняють судомні напади у дитячому віці: синдром Леннокса-Гасто (G40.4), синдром Драве (G40.4), туберозний склероз (Q85.1).

6. Втрата ваги, пов'язана з анорексією (R63.0) у пацієнтів з хворобами, зумовленими вірусом імунодефіциту людини (B20 - B24).

7. Інші захворювання (A00 - T98) - виключно за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії.

Загалом йдеться про випадки, коли використання інших ліків не забезпечує досягнення очікуваного терапевтичного ефекту або спричиняє побічні реакції, які погано переносяться пацієнтом.

Дозування та режим приймання лікарського засобу на основі канабісу визначатиме лікар індивідуально з урахуванням віку, ваги, стану здоров'я, супутніх захворювань пацієнта та інших факторів.

Дітям також можна призначати такі ліки, проте виключно за умови, що співвідношення канабідіолу до тетрагідроканабінолу в них становить більше 20:1, а максимальна добова доза не перевищує 25 мг/кг ваги тіла.

Водночас ліки на основі медичного канабісу не призначають вагітним та жінкам, які годують груддю (у разі використання лікарських засобів з тетрагідроканабінолом); пацієнтам із відомою чи підозрюваною особистою або сімейною історією шизофренії чи іншого психотичного розладу, а також у разі якщо у пацієнта є тяжкі розлади особистості (виняток - депресія, пов'язана з основним захворюванням).

Серед протипоказань - підвищена чутливість до канабіноїдів або будь-якої іншої допоміжної речовини лікарського засобу. Пацієнтам, що мають помірні або тяжкі порушення функції печінки, призначати лікарські засоби канабісу не рекомендується або ж дозволяється за умови зменшення дозування.

Приймання лікарського засобу на основі канабісу має бути припинено, якщо протягом 4-12 тижнів не буде отримано бажаного терапевтичного ефекту або у разі серйозних побічних реакцій (в тому числі пов'язаних із психічним станом).

МОЗ нагадав, що вся діяльність, пов'язана із медичним канабісом, суворо контролюватиметься державою, а рекреаційне (немедичне) застосування канабісу, як і раніше, залишається під забороною.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я.

Бажаєте контролювати законодавчі зміни з «гарячих тем»? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.

Юристе, поспішай! Зараз діє Special program для рішення LIGA360. Інноваційний функціонал на основі АІ для legal research, повна база законодавства, судової практики й аналітики для юриста. Детальніше за посиланням.

Читайте такок:

Кабмін підтримав створення системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини