Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд підтримав зміни до процедури ліцензування перевізників

Реклама

Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Державною службою безпеки на транспорті.

Відповідну постанову ухвалено на урядовому засіданні 18 червня, інформує пресслужба Мінінфраструктури.

Зазначається, що ключова мета змін - швидка та повністю оцифрована процедура отримання ліцензії на перевезення, що буде відповідати європейським стандартам.

Йдеться про діяльність автомобільних перевізників у галузі міжнародних перевезень пасажирів і вантажів, перевезень небезпечних вантажів і небезпечних відходів та внутрішніх перевезень пасажирів.

«Ухвалена постанова дає можливість удосконалити вже наявну процедуру та створити передумови для доброчесного та конкурентного ведення бізнесу перевізниками. Ключова зміна - припинення видачі ліцензій за спрощеною процедурою. Окрім цього, запроваджується вимога про наявність свідоцтв професійної компетентності у водіїв та уточнені вимоги до освіти технічного персоналу, що обслуговують підприємства, механізми зупинення та відновлення чинності ліцензій у разі недобросовісного ведення бізнесу», - роз'яснив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

З часу набрання чинності змінами до постанови припиняється спрощена процедура видачі ліцензій на перевезення, так звані «воєнні ліцензії». Мінінфраструктури зауважило, що видані раніше ліцензії залишаються чинними. Разом з тим перевізники, які отримали ліцензії за спрощеною процедурою, повинні будуть протягом півроку оновити дані в своїх ліцензійних справах відповідно до вимог.

Окрім цього, зміни дають можливість забезпечити інтеграцію Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки з реєстрами Міністерства юстиції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду.

Також зменшується строк розгляду заяв на отримання ліцензій з 5 до 3 робочих днів.

Мінінфраструктури вказало, що норма щодо обов'язкового проходження водіями професійного навчання та наявності сертифіката професійної компетентності набуде чинності через один рік після ухвалення змін до постанови. Таким чином, буде можливість забезпечити проходження відповідного навчання та отримання вказаних сертифікатів. Необхідність професійного навчання визначена європейськими стандартами, зокрема профільною Директивою ЄС.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.

Читайте також:

Реформа корпоративного управління державних підприємств в Україні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини