Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламент зробив перший крок до створення Національної установи розвитку: які функції вона виконуватиме

Реклама

18 червня Верховна Рада підтримала в першому читанні за основу законопроєкти № 11238 та № 11239 про Національну установу розвитку.

Про це повідомив один з ініціаторів законопроєктів, народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він розповів, що Національна установа розвитку - це державна спеціалізована установа (банк) зі спеціальним мандатом на відновлення та структурну трансформацію економіки, яка буде реалізовувати програми кредитування відновлення країни. Саме ця установа має вирішити проблеми із кредитуванням релокованого бізнесу, бізнесу на прифронтових територіях, ВПО, а також проєктів з високим рівнем ризику.

«Національна установа розвитку отримає доступ до коштів приватних інвесторів для спрямування їх на відбудову та розвиток української економіки, шляхом надання підтримки різними фінансовими інструментами, переважно суб'єктам малого та середнього підприємництва, які потрапили у скрутне становище, але мають потенціал відновлення та розвитку», - резюмував Данило Гетманцев.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту № 11238 створення Національної установи розвитку передбачається шляхом реорганізації Фонду розвитку підприємництва, яка виконуватиме функції із забезпечення фінансової та іншої підтримки розвитку та відбудови економіки України.

Законопроєктом визначаються ключові питання діяльності Національної установи розвитку, зокрема, такі як:

  • види діяльності Національної установи розвитку;

    • залучення коштів Національною установою розвитку;

      • умови та принципи здійснення діяльності Національної установи розвитку;

        • управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі Національної установи розвитку, та входження у статутний капітал Національної установи розвитку;

          • порядок скликання, компетенція та порядок прийняття органами управління Національної установи розвитку рішень;

            • державне регулювання діяльності Національної установи розвитку.

              Деталізація цих питань, а також урегулювання інших аспектів корпоративного управління у Національній установі розвитку може передбачатися статутом, який прийматимуть загальні збори учасників Національної установи розвитку.

              Законопроєктом окреслюється цільова група, на яку буде спрямована підтримка Національної установи розвитку. Цільовою групою суб'єктів підприємництва, яких буде підтримувати Національна установа розвитку, є кредитоспроможні суб'єкти мікро-, малого та середнього підприємництва, які мають потенціал розвитку, або вид їх економічної діяльності чи напрям їх підтримки є пріоритетним для економіки України, але через недосконалість або нерозвиненість роботи ринкових механізмів, кризу або інші обставини не мають доступу до фінансування на адекватних умовах або такий доступ ускладнений.

              Національна установа розвитку у межах деяких видів діяльності зможе підтримувати також фізичних осіб. Цільовою групою фізичних осіб, яких буде підтримувати Національна установа розвитку у межах зазначених видів діяльності, є податкові резиденти України, які не мають доступу до фінансування на адекватних умовах або такий доступ ускладнений через недосконалість або нерозвиненість роботи ринкових механізмів, кризу або інші обставини. Критерії віднесення фізичних осіб до цільової групи визначаються умовами програм підтримки.

              Законопроект передбачає створення Національної установи розвитку з незалежною корпоративною структурою управління. Це є важливою умовою співпраці Національної установи розвитку з міжнародними фінансовими організаціями та іноземними донорами.

              Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.

              Читайте також:

              Верховна Рада змінила податкове адміністрування для певних категорій бізнесу

              Залиште коментар
              Увійдіть щоб залишити коментар
              Увійти

              Схожі новини