Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні врегулюють деякі питання розкриття банківської таємниці та заходів щодо встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою

Реклама

Верховна Рада 23 травня 2024 року прийняла за основу законопроєкт № 9235 про внесення змін до законодавчих актів України щодо окремих питань розкриття банківської таємниці та заходів щодо встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Про це повідомила пресслужба Апарату ВР.

Законопроєкт розроблений з метою забезпечення законодавчих передумов включення до переліку підстав розкриття банками банківської таємниці випадків застосування санкцій, зазначених у рішеннях уповноважених органів державної влади, розгляді справ щодо захисту інтересів України як держави, а також вжиття нотаріусами заходів щодо встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України та законів України "Про нотаріат" і "Про банки і банківську діяльність" щодо встановлення нотаріусом опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин, та призначення опікуна, якому видається свідоцтво про призначення опіки над майном таких осіб.

Так, нотаріусам планується надати доступ до банківської таємниці на інформацію про рахунки, кошти, рухоме майно, індивідуальні банківські сейфи, іншого майна особи, визнаної безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Інші положення законопроєкту направлені на врегулювання питання стосовно розкриття банківської таємниці для спеціально уповноважених державних органів з метою вжиття ними заходів щодо:

1) забезпечення виконання рішення суду про заборону політичної партії в частині переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень;

2) виявлення і розшуку активів фізичних та юридичних осіб, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції»;

3) визначення розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок міжнародного збройного конфлікту на території України, необхідного для здійснення процесуальних дій, надання доказів та обґрунтувань під час розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України.

"У разі прийняття законопроєкту реалізація його положень дозволить близьким особам, зокрема, членам сім'ї фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою чи зниклою безвісти за особливих обставин, отримувати від нотаріуса свідоцтво про встановлення опіки над майном вказаних осіб, а також забезпечити захист прав та інтересів України в закордонних юрисдикціях під час розгляду  справ, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, завданої внаслідок міжнародного збройного конфлікту на території України; під час виявлення і розшуку активів підсанкційних осіб та в частині забезпечення переходу у власність держави активів заборонених судом політичних партій", - йдеться в повідомленні.

Шукаєте ІТ-рішення для нотаріальних завдань? LIGA360 створена для ваших актуальних потреб. Аналізуйте законодавство, перевіряйте клієнтів, стежте за правовою картиною дня. Замовляйте LIGA360:Нотаріус за посиланням.

Читайте також: Засвідчення справжності підпису на особистому розпорядженні, передбаченому Законом про соцзахист військовослужбовців: що потрібно знати

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини