Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реалізовано можливість надсилання документів виконавчого провадження з АСВП до електронних кабінетів в ЄСІТС

Реклама

Міністерство юстиції разом з ДП «Національні інформаційні системи», Державною судовою адміністрацією та ДП «Інформаційні судові системи», що належить до сфери управління ДСА України, реалізували можливість миттєвого направлення документів виконавчого провадження з Автоматизованої системи виконавчого провадження в Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Такий функціонал дасть змогу виконавцям пришвидшити направлення документів виконавчого провадження, а сторонам - гарантуватиме їх отримання в електронному кабінеті ЄСІТС безпосередньо, роз'яснив Мін'юст.

Відповідно до частини другої статті 28 Закону «Про виконавче провадження» документи виконавчого провадження надсилаються виключно в електронній формі органам та особам, які мають електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), яка забезпечує обмін документами. Крім того, документи виконавчого провадження можуть бути надіслані додатково на підставі письмового звернення таких осіб за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі.

«При цьому сторона, до електронного кабінету якої будуть направлені документи виконавчого провадження, вважатиметься такою, що належним чином повідомлена про винесення виконавцем відповідної постанови. Процедура реєстрації електронного кабінету є простою та відбувається за допомогою кваліфікованого електронного підпису як для фізичних, так і для юридичних осіб», - зазначив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Зверніть увагу: згідно з пунктом 10 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, реєстрація електронних кабінетів в ЄСІТС є обов'язковою для всіх юридичних осіб, а також для адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, органів державної влади та інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС у добровільному порядку. Крім того, про це йдеться у Законі № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».

Андрій Гайченко зауважив, що процес направлення та отримання таких документів буде майже миттєвим, адже зі сторони виконавця направлення відбуватиметься в момент прийняття (підписання) виконавцем документа кваліфікованим електронним підписом в Автоматизованій системі виконавчого провадження.

За матеріалами Урядового порталу

Бажаєте першими дізнаватися про зміни в компаніях, з якими співпрацюєте? Скористайтеся можливостями розширеного моніторингу на ІТ-платформі LIGA360. Система надсилатиме сповіщення про нові перевірки, виконавчі провадження чи участь в тендерах. Деталі за посиланням.

Читайте також:

12 травня оновлено програмне забезпечення Автоматизованої системи виконавчого провадження

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини